Tramwaj Gdańsk Południe Wrzeszcz. Nie chcą tramwaju pod oknami

Kazimierz Netka
Archiwum
Udostępnij:
Będzie powrót do wariantu czerwonego trasy komunikacji szynowej? A Czas ucieka - trzeba się zdecydować, bo ucieknie dotacja z Unii Europejskiej. Na razie będą dalsze spotkania informacyjne. Mieszkańcy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego mają wątpliwości.

Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w Gdańsku Wrzeszczu nie chcą, by przy ich domach jeździły pojazdy szynowe. Władze miasta rozważają zaś poprowadzić tą ulicą fragment linii tramwajowej z rejonu Piecek-Migowa do al. Grunwaldzkiej. Do konfrontacji obydwu stanowisk doszło we wtorek, 12 kwietnia, podczas kolejnego spotkania informacyjnego i dyskusji na temat przebiegu trasy tramwajowej Gdańsk Południe - Wrzeszcz. Omawiana jest wielowariantowa koncepcja trasy. Przedstawiane są wyniki analizy, którą na zamówienie Gdańska przeprowadziła firma Mosty Katowice.

Planowana linia tramwajowa zacznie się na skrzyżowaniu ul. Rakoczego i Jaśkowej Doliny. Wariant I zakłada, że poprowadzona zostanie ul. Smoluchowskiego aż do al. Zwycięstwa. Wariant II przewiduje, że tramwaj pojedzie ul. Sobieskiego, wykorzysta kawałek rezerwy terenu pod ul. Nową Politechniczną, Do Studzienki, Fiszera oraz Boh. Getta Warszawskiego. Wariant III - że pojedzie przez ul. Sobieskiego, ul. Siedlicką i wjedzie w ul. Boh. Getta Warszawskiego.

Czytaj: Tramwaj pojedzie z Moreny i Gdańska Południa do Wrzeszcza [WIZUALIZACJE ]

Mieszkańcy domów przy tej ulicy twierdzą, że wprowadzenie tam tramwajów spowoduje spadek wartości nieruchomości; ucierpieć mogą stare domy. Utracą też miejsca postoju dla swych aut. Protestujący przygotowali petycję licząca kilka stron. Wyrazili na niej swe spostrzeżenia, uwagi, propozycje - w sposób bardzo konkretny.

Dyrektor Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG), wyraził zadowolenie z tak rzeczowego przygotowania się mieszkańców do spotkania. Dodał, że petycja zostanie przekazana władzom miasta. W toku dyskusji wrócono do wariantu tzw. czerwonego trasy tramwajowej. Dyrektor Bartosiewicz obiecał, że ta propozycja zostanie przypomniana na specjalnym spotkaniu, którego termin będzie ustalony.

Więcej na ten temat czytaj w tygodniku "Trójmiasto" (15.04.2016).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
Łewap
No i mądrze i politycznie prawi! GUMed drodzy Państwo powinien być tramwajami opleciony a nie Sobieskiego czy Do Studzienki. Mało że wepchną tu tramwaj to jeszcze polikwidują tak potrzebne miejsca parkingowe, których teraz już brakuje a pacjenci GUMedu mają w nosie mieszkańców okolicy i obstawiają autami jak popadło wszystko dokoła, blokując nawet wjazdy na posesje. Masakra!
Ten tramwaj dla mieszkańców Sobieskiego miałby tylko jedną jedyną zaletę. Zostałyby zlikwidowane działki, których tu nie lubią z tego samego powodu co GUMedu. Przyjeżdżają różni "łopaciarze" starymi gratami, grabiami po autach uderzają... makabra! A dodatkowo w weekendy pijackie wrzaski i libacje na tych działkach się odbywają. Koszmar!
Ś
Śledź
"bo ucieknie dotacja z Unii Europejskiej" - czyli byle co, byle jak, byle na czas. Jeszcze brakuje aby otwarcie było w rocznicę przystąpienia do Unii... Skomunikowania wymaga okolica szpitali GUM, jednak ten wariant jest "na zająca".
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie