Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tragiczny finał wypoczynku nad wodą. 57-latek utopił się w Wiśle w gminie Sadlinki

[email protected]
Policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej będą wyjaśniać okoliczności utonięcia 57-latka, który niedzielne popołudnie (3 lipca) spędzał nad Wisłą w Kaniczkach. Ciało mężczyzny zostało znalezione we wtorek, 5 lipca, przez PSP w Kwidzynie.

Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, w niedzielę (03.07.br.) 57-latek wybrał się nad rzekę, w pewnym momencie przechylił się i wpadł do wody.

- Jak ustalili policjanci w rozmowie ze świadkiem tego zdarzenia, mężczyzna widziany był jeszcze przez chwilę w odległości 50 metrów, a następnie zniknął pod wodą. Od niedzieli w poszukiwania mężczyzny zaangażowani byli policjanci, Państwowa Straż Pożarna z Kwidzyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Kaniczek i Nebrowa. We wtorek, 5 lipca, z pomocą dotarła Państwowa Straż Pożarna z Ostródy i Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni - informuje mł. asp. Anna Filar, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Jak dodaje, we wtorek, 5 lipca, przed godziną 20:00 na miejscu ujawnienia zwłok zaginionego mężczyzny pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

Upały, którymi przywitał nas sezon wakacyjny, skłaniają do wypoczynku nad wodą. Policjanci przypominają, że, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł i zbiera okrutne żniwa. Należy pamiętać też, że by bezpiecznie odpoczywać nad wodą należy przestrzegać kilku zasad, m.in. należy unikać korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”.

Korzystając z wypoczynku nad wodą, starajmy się przestrzegać następujących zasad:

  • Dzieci powinny bawić się w wodzie, nawet przy niewielkich płytkich zbiornikach pod stałą opieką dorosłych.
  • Nie skaczmy rozgrzani słońcem do wody. Przed wejściem do wody należy schłodzić wodą nogi, klatkę piersiową, szyję, kark, a unikniemy wstrząsu termicznego. Różnica w temperaturze wody i powietrza może spowodować, że doznamy szoku termicznego. Powinniśmy powoli wchodzić do wody i stopniowo przyzwyczaić nasze ciało do niższej temperatury.
  • Kąpmy się w miejscach przeznaczonych do kąpieli i strzeżonych przez ratownika.
  • Unikajmy korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”. W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.
  • Zakładajmy dzieciom sprzęt asekuracyjny taki jak: rękawki, koła lub kamizelki. Pilnujmy uważnie naszych pociech w trakcie wodnych zabaw.
  • Wchodźmy do wody jedynie na trzeźwo. Alkohol i brawura są najczęstszymi powodami utonięć.
  • Nie wchodźmy od razu, ani nie skaczmy do wody.
  • W miejscach, gdzie jest zbyt płytko oraz gdzie woda jest nieprzejrzysta, nie skaczemy „na główkę”. Na skutek takiego zachowania każdego roku w całym kraju wiele osób traci życie lub zdrowie.
  • Unikajmy kąpieli bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.
  • Pamiętajmy, że zwykłe nadmuchiwane materace nie zapewniają nam pełnego bezpieczeństwa.
  • Pływając m.in. łódkami, kajakami, pamiętajmy o założeniu kapoku.

Tragedia w powiecie kartuskim. W Jeziorze Kiełpińskim Dużym utonął mężczyzna

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki