Tragedia w Tczewie przy ul. Grunwaldzkiej. Nie żyje bezdomny...

  Tragedia w Tczewie przy ul. Grunwaldzkiej. Nie żyje bezdomny 49-latek, który zajął się ogniem

  (PZ)

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Tragedia w Tczewie przy ul. Grunwaldzkiej. Nie żyje bezdomny 49-latek, który zajął się ogniem
  Świadkami dramatycznych wydarzeń byli wczoraj, 8 listopada, przechodnie na ul. Grunwaldzkiej. Świadkowie i załoga karetki pogotowia próbowali uratować życie mężczyzny, który z nieznanych jeszcze przyczyn zajął się ogniem. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.
  Tragedia w Tczewie przy ul. Grunwaldzkiej. Nie żyje bezdomny 49-latek, który zajął się ogniem
  Do dramatu doszło na terenie między pizzerią a Zespołem Placówek Specjalnych, w miejscu, gdzie często spotykały się osoby bezdomne. O godz. 17.50 do dyżurnego policji wpłynęła informacja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że płonie mężczyzna.

  - O godz. 18.07 zostaliśmy wezwani do pomocy pogotowiu, które zajmowało się poszkodowanym mężczyzną - relacjonuje st. kpt. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.
  - Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Nasze działania polegały na dogaszeniu tlącego się jeszcze fotela i resztek ubrań oraz doświetleniu miejsca akcji na czas działań pogotowia.

  Przyczyny zdarzenia ustalają teraz policjanci pod nadzorem prokuratora.

  - Mężczyzna, na którym płonęło ubranie, został zauważony przez przechodniów, którzy wezwali służby ratunkowe i jako pierwsi próbowali go ugasić - informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Jak ustaliliśmy był to 49-latek, osoba bezdomna, znana naszym policjantom, która często przebywała w miejscu, gdzie doszło do tragedii. Ze wstępnych ustaleń pracującego na miejscu prokuratora oraz naszych funkcjonariuszy wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.

  Mundurowi wyjaśniający tragedię przy ul. Grunwaldzkiej biorą pod uwagę różne hipotezy zaprószenia ognia. Najbardziej prawdopodobna wydaje się ta, która mówi o pojawieniu się płomieni od niedopałka papierosa.


  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!