Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tradycyjną wymianą dech rozpoczęto kolejny sezon letni w Sopocie

EA
Wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz prezydent Sopotu, Jacek Karnowski wymienili w piątek, 27.04, deski: snowboardową na kitesurfingową, rozpoczynając tym samym sezon letni w Sopocie.
Wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz prezydent Sopotu, Jacek Karnowski wymienili w piątek, 27.04, deski: snowboardową na kitesurfingową, rozpoczynając tym samym sezon letni w Sopocie. Piotr Hukało
Symboliczną wymianą dech z Zakopanem, przy dźwiękach szant, został zainaugurowany w piątek, 27.04, letni sezon w Sopocie. W uroczystości udział wzięli wychowankowie klubów żeglarskich w kurorcie, a także dzieci i młodzież z sopockich szkół uczestniczące w miejskim programie szkoleń „Sopot pod Żaglami”.

To już długa, 15-letnia, tradycja. Wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz prezydent Sopotu, Jacek Karnowski wymienili w piątek, 27.04, deski: snowboardową na kitesurfingową, rozpoczynając tym samym sezon letni w Sopocie.

Tym samym zainaugurowany został kolejny sezon miejskiego programu szkoleń żeglarskich dla dzieci i młodzieży „Sopot pod żaglami”.

- Miejski program szkolenia żeglarskiego realizowany jest w sopockich szkołach już od 11 lat – informuje Marek Niziołek z biura prasowego sopockiego magistratu. - Początkowo były to klasy sportowe, teraz – w ramach zajęć wychowania fizycznego – żeglarstwo jest również przedmiotem fakultatywnym we wszystkich sopockich gimnazjach i szkołach podstawowych - dodaje.

Realizowany i finansowany przez miasto program „Sopot pod żaglami” to całoroczna edukacja żeglarska, obejmująca zajęcia praktyczne na wodzie – rejsy jachtem szkoleniowym, zajęcia na katamaranach, łódkach i szkolenia windsurfingowe na deskach – a także zajęcia teoretyczne, na których omawiane są m.in. zasady żeglugi czy bezpieczeństwo na wodzie.

- Zajęcia są interdyscyplinarne. Z jednej strony uczymy najmłodszych takich zagadnień jak nawigacja, podstawy meteorologii czy prac bosmańskich. Z drugiej, stawiamy na rozwijanie bardzo ważnej na morzu umiejętności współpracy w grupie. Wszystkie kursy zaczynają się od szkolenia z bezpieczeństwa. Sprawdzane są kamizelki, dzieci uczone są jak się poruszać na jachcie, co można a czego nie wolno robić na pokładzie – mówi Wojciech Chmielecki, odpowiedzialny za rejsy jachtem szkoleniowym.

Piątkowemu otwarciu sezonu towarzyszył program artystyczny w wykonaniu dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. Na wszystkich gości czekały zakopiańskie oscypki i sopockie ogórki kiszone w solance.

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki