0 1 połowa

Arka Gdynia

0

0 1 połowa

• Coś niesłychanego! Odra eliminuje Arkę po golu w OSTATNIEJ akcji meczu! Bohaterem Trojak, który główką pokonał Krzepisza. Pierwszoligowiec w 1/16 finału!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0!

• Janasik zablokowany. Rzut rożny dla Odry. To ostatnia szansa w drugiej połowie?

• Jeszcze jedna okazja dla gdynian. Wawszczyk głową po kornerze. Nad bramką. Zostały trzy minuty do końca.

• Rosa na rzut rożny. Broni groźny strzał da Silvy. Blisko...

• Maghoma ukarany żołtą kartką. Sfaulował kiedy wyskakiwał do główki.

• Wawszczyk! Kopnął z okolicy czternastego metra. Rosa na róg.

• Danch kopnął, ale został zablokowany. Korner dla Arki.

• Janus źle dośrodkował na pierwszy słupek. Piłkę w dalszym ciągu posiada Odra.

• Sędzia doliczył aż osiem minut.

• Olczyk cierpi przy linii. Wdowik go nadepnął.

• Wdowik podwojony. Wywalczył rzut rożny. Może teraz? Może to jest ten moment?

• Da Silva dośrodkował w pole karne, lecz Łoś minął się z piłką.

• Mikinić. Fatalnie dograł w pole karne! Akcja spaliła na panewce.

• Janasik zastąpił Błanika. Skrzydłowy otrzymał zasłużoną porcję braw.

• Błanik potrafi się urwać. Gorzej jest z centrą albo strzałem. To szwankuje.

• Dogrywki nie chce Odra. To ona dąży do zdobycia decydującej bramki. Arka wycofana.

• Kolejna wymuszona zmiana (trzecia, licząc Serrarensa). Wypych za kontuzjowanego Kamińskiego.

• Boisko opuścił Samu. Za niego wszedł Łoś. To trzecia zmiana w Arce.

• Wawszczyk opatrywany za linią końcową. Pozostał kwadrans. Obędzie się bez dogrywki? W Skierniewicach Piast dzisiaj potrzebował dodatkowych 30 minut.

• Odra naciska Arkę. Tak mecz wygląda od kilkunastu minut.

• Samu dostał kartkę za faul.

• Odra aktywna. Mało brakowało a Sobol zrobiłby użytek z dogrania.

• da Silva w miejsce Siemaszki.

• Sędzia Stefański sprawdzał jeszcze akcję na ekranie (VAR). Dostrzegł bowiem łokieć Adamca. Czerwone kartki jednak nie ma.

• Adamec także trafił do notesu. On za faul, Nando za dyskusje.

• Nando dostał kartkę.

• POPRZECZKA! Trojak główkuje po rożnym, ale Krzepisz zbija piłkę na poprzeczkę. Odra coraz bliżej upragnionego gola...

• Błanik przewrócił się w szesnastce i domagał odgwizdania jedenastki. Nie spotkało się to ze zrozumieniem sędziego.

• Odra nie robi użytku z rzutów rożnych. W tej połowie miała już trzy, a może i cztery. Pół godziny do końca regulaminowego czasu.

• Bodaj po raz trzeci w meczu kibice Arki obrażają Lechię Gdańsk. To na pewno pomoże drużynie, która teraz walczy z Odrą.

• Kamiński ucierpiał, ale gra dalej. Źle stanął, cytując klasyka.

• Wolej Adamca po kornerze. Bardzo niecelny.

• Maghoma bliski samobója! Niby wybijał głową na róg, ale zrobił to bardzo nieostrożnie. Piłka minęła bramkę o centymetry.

• Marić wytrąca z rytmu najpierw Błanika, a potem Boneckiego. Nie ma strzału ze strony gospodarzy.

• No, ładnie. Siemaszko z przewrotki. Uderzył obok prawego słupka. Minimalnie obok. Rosa już rozgrzany po takiej gonitwie za piłką.

• Arka przejmuje inicjatywę.

• Krysiaka zmienia Rosa. Duży pech... Wygląda na to, że chodzi o staw skokowy.

• Krysiak jeszcze się zastanawia. Ale nie, nie da rady grać. Potrzebne są nosze.

• Być może dojdzie do zmiany. Rosa gotowy przy linii...

• Krysiak przy wyskoku do piłki ucierpiał. Rożnego jednak nie ma. Bramkarz na pewno piłki nie dotknął. Nie trącił jej także Wdowik.

• POPRZECZKA! Uderzył głową Siemaszko. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Gramy dalej. Druga połowa rozpoczęła się. Od środka Arka.

• Wilczyński zmienił Serrarensa.

• Koniec pierwszej połowy. Nie jest to porywające widowisko. Odra remisuje bezbramkowo z Arką. Wracamy za kwadrans.

• Budziński wrzucił z wolnego, Serrarens uderzył głową. Obok bramki.

• Sobol przepychał się z piłką w szesnastce. Karnego nie ma, strzału zresztą też nie.

• Wawszczyk sfaulował w polu bramkowym. Jego strzał i tak nie zaskoczył Krysiaka.

• Gospodarze zwietrzyli szansę. Kolejna akcja, ale uderzenia brak. Jeden z piłkarzy minął się z futbolówką, która została wrzucona z prawej strony.

• Blisko gola! Janus dośrodkował na krótki słupek. Arka z problemami wybiła piłkę za pole karne.

• Błanik odjechał Samu. Nie uderzył, oddał do Sobola, a ten do Adamca. Jest strzał, ale chyba niecelny. Na róg wybił Krzepisz.

• Samu także do rąk bramkarza Odry. Prawie 40 minut gry za nami. Obie drużyny bez dogodnej okazji.

• Olczyk zdecydował się na strzał. Kopnął prosto do rąk Krysiaka. Może gdyby ktoś przeciął piłkę, to byłoby lepiej?

• Będzie rzut wolny dla Arki. Okazja na wrzutkę i potencjalny gol.

• Krótkie krycie Błanika. Jego akcje kasowane są już na połowie Odry.

• Aktywny Budziński. Przed chwilą oddał strzał. Futbolówka minęła prawy słupek. Za decyzję pomocnik został pochwalony przez trenera Zielińskiego.

• Tymczasem kibice Odry śpiewają o zwolnionym niedawno Rumaku. Źe zniszczył piłkę w Opolu.

• Serrarens... Błąd w przyjęciu i zamiast strzału mamy wznowienie z piątego metra. Holender jest dziś bardzo "surowy" jeśli chodzi o technikę.

• Nando z dystansu. Niecelnie. Wcześniej z piłką minął się Siemaszko (wyskakiwał do główki).

• Marić "skasował" Sobola. Za chwilę piłkarz wypożyczony z Lecha będzie kontynuować grę.

• Świetna akcja Budzińskiego. Przełożył dwóch rywali w środku pola, a potem odegrał na skrzydło do Wawszczyka. Ten jednak źle dośrodkował do Serrarensa.

• Odważnie Mikinić we własnej szesnastce. Przyjął, a potem nabił Wawszczyka. Piłka - szczęśliwie dla gracza Odry - wyszła za linię końcową.

• Odra szuka możliwości na prawej stronie. Dobrze wygląda współpraca Mikinicia z Błanikiem.

• Wawszczyk ustrzelił swojego - Serrarens. Holender cierpi na boisku. Mamy przerwę.

• Gdynianie rozwiesili flagę "Arkowcy". Na boisku na razie niewiele się dzieje. Trudno powiedzieć, kto dominuje.

• Mikinić zbiegł do środka, oddał strzał lewą nogą, ale bardzo źle! Piłka za linią końcową.

• "Wygraj to dla nas, hej Odro wygraj to dla nas" - skanduje publiczność. - "Tylko zwycięstwo, Areczko tylko zwycięstwo" - odpowiadają goście.

• Siemaszko szukał miejsca przed polem karnym. Dalekie wybicie Kamińskiego oddaliło jednak zagrożenie.

• Maghoma kolanem na rzut rożny. Fatalna interwencja. Wrzucał Błanik.

• Wysoki pressing Arki. To przynosi błąd Odry na własnej połowy.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Na trybunach są kibice z Gdyni.

• Wyszli na boisko. Odra na niebiesko-czerwono, Arka w jednolitych żółtych strojach.

• Piękna jesień w Opolu. Na trybunach jednak pustki. Piłkarze zakończyli rozgrzewkę i za moment ponownie zjawią się na murawie.

• Kto jest dzisiaj faworytem? Bukmacherzy większe szanse dają Arce. Nie wolno jednak skreślać Odry, w której jedenastce jest paru niezłych zawodników.

• Ostatni raz do meczu tych drużyn doszło jedenaście lat temu. W 1 lidze nazywanej wtedy 2 ligą padł remis 1:1. Dla Arki trafił Wachowicz, dla Odry Pontus. Po tym sezonie Arka awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej.

• Od początku zaczyna m.in. Hiszpan o przydomku "Samu". To jego debiut. Wcześniej występował w rezerwach Celty Vigo, Barcelony czy Athletic Bilbao.

• Goście w dość rezerwowym składzie, ale z ustawieniem 4-4-2. Nie ma Steinborsa, Marciniaka, Vejinovicia, Nalepy czy Zbozienia. Szansę dostają zmiennicy.

• Za pół godziny wybrzmi gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego. O awans do 1/16 finału Pucharu Polski powalczy ostatnia siła 1 ligi z czternastą ekstraklasy.