Totolotek Puchar Polski. Lechia Gdańsk pewnie wygrała z Chełmianką i awansowała do 1/8 finału

Lechia Gdańsk bez problemów pokonała Chełmiankę i awansowała do 1/8 finału Totolotka Pucharu Polski. Kolejnego rywala pozna we wtorek, kiedy to w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie następnej rundy.

Nie było nadmiernego oszczędzania zawodników w meczu z trzecioligowcem w Totolotku Pucharze Polski. Wolne od trenera Piotra Stokowca dostał w zasadzie tylko Filip Mladenović, którego nie było w ogóle w kadrze meczowej. Na ławce rezerwowych całe spotkanie przesiedział Dusan Kuciak, bowiem w spotkaniach pucharowych broni Zlatan Alomerović.

- Wielu rotacji nie przewiduję, na co wpływ ma również fakt, że wyciągamy wnioski po ostatnim pucharowym spotkaniu w Wejherowie. Gramy teraz co trzy dni, ale piłkarze nie powinni mieć z tym problemu. Biorą za to pieniądze i muszą być na taki wysiłek przygotowani. Naszym obowiązkiem jest przejść do następnej rundy - mówił przed meczem trener Stokowiec.

Rywal to przedostatni zespół czwartej grupy trzeciej ligi, ale biało-zieloni w ogóle nie pomyśleli o tym, aby lekceważyć rywala. W poprzedniej rundzie gdańszczanie bardzo szybko przegrywali z Gryfem Wejherowo 0:2, a awans ostatecznie zapewnili sobie na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania. Na boisku w Chełmie od razu przejęli inicjatywę i zaatakowali zespół gospodarzy. Efekty przyszły bardzo szybko. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki w polu karnym futbolówka trafiła pod nogi Michała Nalepy, który bez problemu trafił do siatki. To już trzeci gol środkowego obrońcy biało-zielonych w tym sezonie.

Szybko objęte prowadzenie sprawiło, że Lechia mogła grać spokojnie. Nie forsowała przesadnie tempa, ale kontrolowała wydarzenia na boisku i starała się zaatakować rywala, by jak najszybciej rozstrzygnąć losy spotkania. Zawodnicy mieli w głowach, że już w sobotę czeka ich szalenie ważny wyjazdowy mecz ligowy z Cracovią i w Chełmie chcieli wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Liczył się awans, a nie rozmiary wygranej, choć niektóre sytuacje aż się prosiły, aby zamienić na gola. Niestety, w tym spotkaniu skuteczność znowu nie była mocną stroną podopiecznych trenera Stokowca. Sławomir Peszko, Tomasz Makowski, Flavio Paixao czy Patryk Lipski strzelali na bramkę gospodarzy, ale za każdym razem piłka nieznacznie mijała słupek. Tuż przed końcem pierwszej połowy pod poprzeczkę strzelał Maciej Gajos, ale tym razem świetnie interweniował Cezary Osuch. Chełmianka też miała swoją okazję na wyrównanie, kiedy w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Wołodymyr Hładkyj, ale pojedynek z napastnikiem gospodarzy wygrał Alomerović. O przewadze biało-zielonych może świadczyć, że w tej części gry mieli siedem rzutów rożnych przy ani jednym rywali.

Początek drugiej połowy to bardziej odważna gra gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie okazje. Alomerović jednak dobrze się spisał. Lechia dalej nie mogła podwyższyć prowadzenia. Po akcji Lukasa Haraslina z bliska głową strzelał Gajos i znowu szczęśliwie interweniował Osuch. Wreszcie w 73 minucie Gajos został sfaulowany w polu karnym, a wynik spotkania strzałem z „jedenastki” ustalił Flavio Paixao. Obrońcy trofeum grają zatem dalej i we wtorek poznają kolejnego rywala. Mecze o ćwierćfinał na początku grudnia.

Na następnej stronie zapis naszej relacji na żywo

Chełmianka - Lechia Gdańsk 0:2

90+3 min. - koniec meczu. Lechia wygrała z Chełmianką 2:0 i awansowała do 1/8 finału Totolotka Pucharu Polski

85 min. - żółtą kartką ukarany został trener Lechii, Piotr Stokowiec

83 min. - trzecia zmiana w Lechii: za Gajosa wszedł Rafał Wolski. Jego brat, Paweł, jest zawodnikiem Chełmianki

80 min. - Lechia w pełni kontroluje mecz w Chełmie i nie forsuje tempa

73 min. - Gajos faulowany w polu karnym. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Flavio Paixao! Lechia prowadzi z Chełmianką 2:0

70 min. - trzecia żółta kartka dla piłkarza Chełmianki

64 min. - Chełmianka w drugiej połowie gra odważnie i miała dwie dobre okazje bramkowe. Tymczasem teraz Haraslin przeprowadził pierwszą świetną akcję, dośrodkował w pole karne, a po strzale głową z bliska Gajosa świetną obroną popisał się Osuch. To powinien być gol!

61 min. - zmiana w Lechii: Haraslin za Peszkę

60 min. - faul na Gajosie. Żółta kartka dla piłkarza Chojniczanki

53 min. - Uliczny oddał strzał z rzutu wolnego, ale Alomerović nie dał się zaskoczyć. Chełmianka w pierwszych minutach drugiej połowy miała już trzy rzuty rożne

51 min. - dwa rzuty rożne dla Chełmianki, zamieszanie w polu karnym, ale defensywa biało-zielonych dała sobie radę

50 min. - Lipski strzelał głową. On też obok bramki

48 min. - strzał Flavio Paixao, ale znowu minimalnie niecelny

46 min. - zmiana w Lechii: za Nalepę wszedł Sobiech

46 min. - początek drugiej połowy

45+1 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk prowadzi z Chełmianką 1:0 po golu Michała Nalepy w 4 minucie spotkania

41 min. - Gajos strzelił pod poprzeczkę bramki Chojniczanki, ale Osuch odbił piłkę na rzut rożny

38 min. - duża przewaga biało-zielonych. Piąty i szósty róg dla Lechii, ale nie ma drugiego gola

36 min. - czwarty rzut rożny dla Lechii, przy ani jednym gospodarzy

33 min. - na strzał z 25 metrów zdecydował się Lipski, ale i tym razem futbolówka nieznacznie minęła bramkę Chełmianki

31 min. - jeszcze jedna szansa Flavio, ale po jego strzale głową piłka przeleciała obok bramki gospodarzy

30 min. - kolejna akcja biało-zielonych, ale zakończona niecelnym uderzeniem. Strzelał Flavio Paixao z 12 metrów z woleja

29 min. - rzut rożny dla Lechii, ale bez zagrożenia dla bramki rywali

22 min. - Lechia kontroluje wydarzenia na boisku

17 min. - Chełmianka przed świetną okazją na wyrównanie. Hładkyj przedarł się przez obronę biało-zielonych i z bliska oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Alomerović

16 min. - Peszko sfaulowany 20 metrów od bramki. Żółta kartka dla zawodnika Chełmianki. Z rzutu wolnego strzelał Lipski, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć

13 min. - Lechia w ataku. Peszko dograł do Makowskiego, który oddał minimalnie niecelny strzał

7 min. - przewaga Lechii, która prowadzi atak pozycyjny

4 min. - Gol dla Lechii! Po rozegraniu rzutu wolnego do siatki trafił Michał Nalepa! Chełmianka - Lechia 0:1

2 min. - Lechia miała pierwszy rzut rożny. Bez efektu

1 min. - początek meczu

Podział punktów w Gdyni. Arka zremisowała z Lechią 2:2