Torus Wybrzeże Gdańsk nie dały rady mistrzom Polski. PGE Vive Kielce okazało się zbyt mocne po przerwie [zdjęcia]

Torus Wybrzeże Gdańsk - PGE Vive Kielce
Torus Wybrzeże Gdańsk - PGE Vive Kielce Fot. Przemyslaw Swiderski
Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z PGE Vive Kielce 17:27 (11:9) w meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

Wybrzeże przystąpiło osłabione do meczu z faworytem z Kielc, a jednak w pierwszej połowie potrafiło nawiązać równą walkę. Fantastycznie w bramce spisywał się Przemysław Witkowski, co tylko nakręcało do jeszcze lepszej gry jego partnerów z boiska. W 26 minucie gdańszczanie prowadzili nawet 10:7, a pierwszą połowę sensacyjnie wygrali różnicą dwóch bramek.

Po przerwie szczypiorniści Vie zabrali się do pracy. Przede wszystkim uszczelnili defensywę i gdańszczanie mieli tak duże problemy, że w drugiej połowie zdobyli zaledwie sześć bramek. Vive z minuty na minutę powiększało przewagę i w ostateczności pewnie wygrało w Gdańsku 27:17.

Torus Wybrzeże Gdańsk - PGE Vive Kielce 17:27 (11:9)

Torus Wybrzeże: Witkowski, Chmieliński - Powarzyński 3, Komarzewski 3, Adamczyk 3, Salacz 3, Gajek 2, Dydik 1, Janikowski 1, Papaj 1, Sulej, Gądek, Sadowski, Bednarek, Frańczak, Pieczonka

PGE Vive: Kornecki, Wałach - Moryto 5, Karalek 4, Vujović 5, Lijewski 4, Jachlewski 2, Kulesz 3, Fernandez 3, Dujshebaev 1, Guillo