Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 31min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Top Of The Top Sopot Festival 2018 - drugi dzień festiwalu. Bitwa na stroje, najnowsze single i Bursztynowy Słowik [zdjęcia]

Ryszarda Wojciechowska
Top of The Top Festival 2018 - dzień drugi festiwalu Przemysław Świderski
Bursztynowy Słowik dla Michaila z Rosji. Anastiacia gwiazda z dystansem do siebie. Bitwa na stroje i najnowsze single. Tak najkrócej można opisać drugi dzień festiwalu TOP OF THE TOP w Sopocie.

Jeśli pierwszy dzień można uznać za udany, to drugi był jeszcze lepszy. Zwłaszcza, że wrócił do Opery Leśnej konkurs i to w międzynarodowej oprawie. O Bursztynowego Słowika walczyły piosenki zagranicznych artystów. O tym, w czyje ręce pójdzie Słowik zdecydowała publiczność oglądająca festiwal w TVN i w Operze Leśnej.

Ale za nim poddaliśmy się konkursowym emocjom, na scenie pojawiły się polskie gwiazdy. Pierwsza część koncertu zatytułowana była #iDance... Prowadzili Patricia Kazadi i Agustin Egurrola. - Sopot, Patricia i mój pierwszy raz. Lepiej nie mogłem sobie wymarzyć - żartował na scenie Agustin. A potem już zapowiedział Urszulę, która tym razem zaśpiewała ku radości widowni "Konika na biegunach". Artystka występowała też poprzedniego, festiwalowego dnia i wtedy publiczność pytała - a gdzie konik? No i był.

Zobacz: TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL 2018. Publiczność drugiego dnia festiwalu w Operze Leśnej [zdjęcia]

Ta część #iDance to była jednak przede wszystkim bitwa na stroje i najnowsze przeboje. Cleo wyglądała troszkę tak jak pawica z wielkim, kolorowym kołnierzem z piór, Natalia Szroeder, która jako Pomorzanka miała spore grono fanów na widowni zaprezentowała się w pięknej białej szyfonowej i długiej do ziemi spódnicy. Wzrok przyciągały kryształki które były umieszczone nad jej brwiami. Przy piosence Natalii posypało się srebrne konfetti. Edyta Górniak, która ze sceny pozdrawiała swoją mamę, ubrana była w krótki skórzany strój.

Kayah, która podczas tego wieczoru pojawiła się na scenie dwa razy - raz ze swoją "Supermenką" i "Testosteronem"i po raz drugi z Blue Cafe w duecie z Dominiką Gawędą - tym razem wybrała sukienkę z bardzo długimi frędzlami.

Czytaj także: Top Of The Top Sopot Festival 2018: pierwszy dzień festiwalu za nami! Autostrada muzyczna do przeszłości, Majdanowie na widowni

Wilki przypomniały nam o tym, że Baśka miała fajny biust, a zespół Pectus zabrał nas na chwilę do Barcelony. W drugiej piosence na pianinie akompaniował Pectusowi Włodek Pawlik - zdobywca Grammy.

Ale jak pisałam, ważną częścią tego dnia był konkurs o Bursztynowego Słowika. Wystąpiło pięciu wykonawców z różnych krajów. Finlandię reprezentował zespół Sunrise Avenue, Rumunię Aleksandra Stan, Wielką Brytanię grupa Toploader, Niemcy Nico Santos, a Rosję Mihail. Wszystkie ich piosenki były już hitami z list przebojów, słuchanych w rozgłośniach radiowych nie tylko ich krajów.
Trzeba przyznać, że poziom konkursu był wysoki, a wybór trudny.

Gwiazdą tego wieczoru była Amerykanka Anastacia, która na scenie króluje już od lat, na koncie ma wiele przebojów i milionów sprzedanych płyt. Na scenie była prawdziwym wulkanem energii, łatwo nawiązując kontakt z widownią, która tańczyła chwilami razem z nią.

Jubileusz 20-lecia zespołu Blue Cafe zamknął drugi dzień festiwalu. Zaproszeni goście wykonywali Dominiką Gawędą najbardziej znane piosenki zespołu.

W czwartek ostatni już koncert festiwalu. Posłuchany tych artystów, którzy w Operze Leśnej byli nagradzani wcześniej oraz przeboje w polskim wykonaniu nieżyjącej już wielkiej gwiazdy Whitney Houston (jej piosenkę zaśpiewa Kasia Cerekwicka) i Eltona Johna (jego piosenkę wykona Michał Kwiatkowski). Festiwal zamkną dwa jubileusze zespołu Bajm i Big Cyc.

Co mówili piosenkarze przed festiwalem?

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fancy

Kicha

X
Xd

Czy chodź jeden z wykonawcow jest tam POLAKIEM ? Gdzie wy macie wszyscy jarmułke...

K
Ksawery Kosowski

super festiwal pozdro wszystkim z gminy Serniki życzy Ksawery

Dodaj ogłoszenie