Z wysokim prawdopodobieństwem można stwierdzić, że masz złą polisę na mieszkanie lub dom. Dlaczego? Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 81 procent (!) Polaków nie zna zakresu ubezpieczenia, które może obejmować polisa mieszkaniowa. Jedni nie wykorzystują możliwości jakie daje opłacone ubezpieczeni, inni nie chronią majątku, który jest dla nich newralgiczny, a objęcie go ochroną kosztowałoby - formalności i ewentualnie symboliczną złotówkę. Przygotowaliśmy ekspresowy test, sprawdź czy wiesz o swojej polisie tyle co trzeba, a potem podejmij działania; możesz na pewno mieć tańszą i lepszą polisę na mieszkanie...

Aż 82 proc. Polaków nie wie, że w ramach ubezpieczenia mieszkania może ubezpieczyć rower. 64 proc. nie zdaje sobie sprawy, że dzięki takiej polisie może wezwać hydraulika lub ślusarza w przypadku awarii w mieszkaniu. A połowa zapytanych mylnie uważa, że ubezpieczenia nieruchomości nie można kupić przez Internet. Czego jeszcze Polacy nie wiedzą o ubezpieczeniu swoich czterech kątów?
– Polacy wciąż mają w świadomości niezbyt korzystny obraz ubezpieczeń, które w ostatnich latach znacząco zmieniły się i oferują coraz więcej korzyści klientom.

Wielu z nich jest zaskoczonych, że składka za ubezpieczenia mieszkania rozpoczyna się już od 100 zł rocznie, a wypłata odszkodowania to tylko 10 dni. Klienci mogą też skorzystać z pomocy lekarza, hydraulika czy ślusarza. Lepsze doświadczenia klientów i wzrost świadomości będą przekładać się na pełniejszą ochronę mieszkań i domów, stanowiących lwią część majątku Polaków – mówi Jolanta Karny, wiceprezes Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych.

Zapowiedź szokująco wysokich podwyżek cen gazu to tylko początek. Po wakacjach czekają nas podwyżki energii elektrycznej, dalszy wzrost cen paliw, ale przede wszystkim drożyzna cen żywności - od chleba po mięso. Ile, dlaczego, co jeszcze? Odpowiedź na te pytania poznasz, klikając po prostu w ten tekst!

Badanie zostało przeprowadzone przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy. Ankiety zrealizowano metodą wspomaganych komputerowo wywiadów indywidualnych (CAWI) na próbie 908 respondentów w dniach 9-13 kwietnia 2018 roku.

Fiskus może legalnie żądać wyjaśnień dlaczego masz niższy dochód niż rok wcześniej, a z braku wyjaśnień ukarać grzywną do 28 tys. zł. Kliknij po prostu w ten tekst, a dowiesz się jak w takiej sytuacji należy się zachować.