Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Turystyczne perełki na Kociewiu! Warto zwiedzać Pomorze. Odwiedziłeś już te miejsca? To idealny pomysł na jednodniowy wyjazd

Artur Kopecki
Kliknij i sprawdź atrakcję w tej części woj. pomorskiego. Kociewie zaprasza >>>
Kliknij i sprawdź atrakcję w tej części woj. pomorskiego. Kociewie zaprasza >>>
Kociewie to jeden z najbardziej malowniczych regionów w północnej Polsce. Na Pomorzu to przede wszystkim obszar powiatów starogardzkiego i tczewskiego. Atrakcyjnych miejsc tu ci u nas dostatek! Są lasy, jeziora, ale i masa zabytków. Zobaczcie TOP 25

TOP 25 atrakcji turystycznych na Kociewiu!

Szukasz pomysłu na jednodniową wycieczkę po Pomorzu? Spieszymy z Pomocą! Gdyby zobaczysz już wszystkie ciekawe miejsca na Kaszubach, nie możesz ominąć Kociewia, które również potrafi zaskoczyć! Gdzie warto zajrzeć? Atrakcyjnych lokalizacji jest co nie miara. To m.in. urokliwa plaża w Borównie Wielkim, która w sezonie jest oblegana przez lokalesów, ale i nie tylko. Kociewie to także Grodzisko Owidz, czyli największa na Pomorzu rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu, położona niedaleko Starogardu Gdańskiego.

Kliknij i sprawdź atrakcję w tej części woj. pomorskiego. Kociewie zaprasza >>>

Turystyczne perełki na Kociewiu! Warto zwiedzać Pomorze. Odw...

Z kolei na ziemi tczewskiej warto zobaczyć miejscowe rezerwaty przyrody, punkty widokowe czy czarno-białą lokomotywę w Tczewie, która jest hołdem dla Grzegorza Ciechowskiego, lidera Republiki, ale także zajrzeć do Muzeum Diecezjalnego im. Biskupa Stanisława Wojciecha Okoniewskiego w Pelplinie, by na własne oczy zobaczyć jedyny polski egzemplarz Biblii Gutenberga.

TOP 15 atrakcji na Kaszubach. Te miejsca warto zobaczyć!

Gotycki zamek krzyżacki z XIV i XV wieku będący początkowo siedzibą prokuratora krzyżackiego, a następnie własność książąt pomorskich.  W 1390 roku Krzyżacy zaczęli budować w Bytowie murowany zamek, na wzniesieniu w południowo-wschodniej części miasta. Znajdował się on na zachodnim krańcu państwa zakonu krzyżackiego. Wykonano prace ziemne, a do 1396 roku gromadzono materiały budowlane. Właściwe prace budowlane przeprowadzono w latach 1398–1406 pod kierunkiem Mikołaja Fellensteina. Kilka kolejnych lat trwały prace wykończeniowe. Podczas wojen obiekt niszczał, zburzono nawet Wieżę Prochową.  Po zakończeniu II wojny światowej w 1945 mieściło się w nim więzienie (obóz przejściowy) NKWD, w którym przetrzymywano mieszkańców okolicy. Obecnie stanowi obiekt turystyczny.

Kaszuby najlepsze na wycieczkę w weekend! Oto TOP 15 atrakcj...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki