DziennikBaltycki.pl - wiadomości Pomorze, wiadomości Trójmiasto

Top 12 roślin, które napełnią nasz ogród pięknym zapachem [ZDJĘCIA]

Groszek pachnący

Tingeling (Pixabay.com)

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Pachnące rośliny uprzyjemnią nam relaks w ogrodzie

Na atrakcyjność ogrodu składa się zwykle wiele różnych czynników. Harmonijne kompozycje, obfite kwitnienie roślin i zadbane rabaty, to z pewnością atut każdej pięknej działki. Jednak równie ważnym elementem składającym się na urok zielonego zakątka, są aromaty rosnących w nim roślin. Zobacz galerię zdjęć tych roślin i wybierz coś dla siebie.

Nie ma bowiem nic bardziej relaksującego, niż popołudniowa herbatka w towarzystwie wspaniale pachnących kwiatów. Większość z nich nie pachnie jednak tak mocno, abyśmy mogli poczuć je z dużej odległości, dlatego najlepiej zaplanować dla nich miejsce w pobliżu wypoczynkowej części ogrodu. Jeśli taką aromatyczną rabatę urządzimy obok altany czy tarasu, wieczorami z pewnością będziemy mogli delektować się pięknymi zapachami. Rośliny pachną bowiem najintensywniej późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem (tytoń ozdobny, maciejka), choć niektóre również przez pozostałą część dnia (groszek pachnący, róże, lilie, hiacynty).
Przy planowaniu aromatycznej rabaty, uwzględnijmy jedynie 2–3 pachnące gatunki, ponieważ zbyt dużo rozmaitych aromatów może spowodować, że przestaną być miłe, a staną się wręcz uciążliwe. Nie sadźmy ich też pojedynczo (chyba, że są to rozłożyste krzewy), a w niewielkich grupach, gdyż wtedy zapach będzie bardziej zdecydowany i wyrazisty.

Polecamy