MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TOP 10 najlepszych gdyńskich dzielnic pod względem komunikacji. Tutaj nie będziesz stał długo w korkach!

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Które gdyńskie dzielnice wypadają najlepiej pod względem komunikacji?
Które gdyńskie dzielnice wypadają najlepiej pod względem komunikacji? Pixabay / Canva
TOP 10 NAJLEPSZYCH DZIELNIC GDYNI POD WZGLĘDEM KOMUNIKACJI. Po raz drugi w historii jeden z najpopularniejszych serwisów nieruchomości, stworzył Ranking Dzielnic Otodom. Badanie przeprowadzono w 12 miastach w całej Polsce, w tym także w Gdyni. Mieszkańcy mogli przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Ocenie poddano m.in. kryterium komunikacji. W tej kategorii zapytano mieszkańców m.in. o: łatwy dojazd w różne miejsca, sprawną komunikację miejską, korki, dostępność alternatywnych form transportu jak rower miejski czy hulajnoga oraz miejsca parkingowe, w tym parking dla odwiedzających gości. Sprawdź, w której gdyńskiej dzielnicy panują najlepsze warunki komunikacyjne. Tu nie ma dużych korków!

Po raz drugi serwis Otodom postanowił sprawdzić, co mieszkańcy największych polskich miast sądzą o regionie, w którym mieszkają. Rozważaniom poddano kwestię komunikacji, również w Gdyni.

Która z dzielnic Gdyni jest najbardziej zakorkowana, a która zachęca mieszkańców do alternatywnej formy przemieszczania się? Sprawdź!

Które gdyńskie dzielnice wypadają najlepiej pod względem komunikacji?

TOP 10 najlepszych gdyńskich dzielnic pod względem komunikac...

Gdynia stawia na eko rozwiązania

Komunikacja publiczna jest eko

Gdynia dba o ekologię! Elementem, który wyróżnia to miasto na tle pozostałych w Polsce jest obecność trolejbusów, współistniejących z autobusami. Trolejbusy nie należą do najpopularniejszych rozwiązań, bowiem funkcjonują zaledwie w czterech polskich miastach, a w Gdyni królują pod względem szerokości sieci komunikacyjnej. Przypominamy, że właśnie dzięki udoskonalonej sieci trolejbusowej miasto zostało wyróżnione nagrodą Regiostars 2014 za projekt proekologicznego transportu publicznego.

Kolejnym równie istotnym składnikiem transportu publicznego jest Szybka Kolej Miejska, która stanowi nie tylko połączenie pomiędzy miastami, wchodzącymi w skład Trójmiasta.

Gdynia na tle innych miast

Mieszkańcy Gdyni wysoko ocenili swoje miasto pod względem sprawności komunikacyjnej. Na dwanaście badanych miast, Gdynia sytuuje się na drugim miejscu z 3,69 pkt. Wyprzedza ją tylko Białymstok (3,75).

Która gdyńska dzielnica zdobyła najwyższe noty pod względem komunikacji? Ranking dzielnic

Z tegorocznego Raportu Dzielnic OTODOM wynika, że najlepsza dzielnicą w kontekście komunikacji w Gdyni są Pustki-Demptowo, które uzyskały 4 pkt w skali 5-stopniowej. Dzielnica ta odznacza się dobrym połączeniem komunikacyjnym, które obejmuje wszystkie formy transportu zbiorowego, łatwy dostęp do różnych części miasta, a także stanoi jedno z najmniej zakorkowanych obszarów w Gdyni. Na drugim miejscu znajduje się Redłowo (3,97 pkt), a podium zamykają Karwiny (3,96 pkt). Jeśli chodzi o Redłowo, to mieszkańcy borykają się w tym rejonie z ograniczonym dostępem do miejsc parkingowych.

Pogórze na końcu rankingu

Miano najbardziej zakorkowanego terenu w Gdyni, pozbawionego miejsc parkingowych uznano Pogórze, które otrzymało najniższe noty w zestawieniu - 3,23 pkt. Przedostatnie miejsce należy do Oksywia.

Jeśli chodzi o komunikacje na Pogórzu, Obłużu i Oksywiu, jest ona utrudniona ze względu na korki i jedyny dojazd poprzez Estakadę Kwiatkowskiego. W dodatku na ścieżkach rowerowych występują martwe strefy, w których ścieżki nagle się kończą

– komentuje Julia Jarmuła Starnawska&Boleńska Nieruchomości.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom! Przypominamy, że poprzednia została opublikowana trzy lata temu. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS.

W badaniu udział wzięło ponad 120 tys. mieszkańców z 12 miast Polski:

 • Białystok,
 • Bydgoszcz,
 • Gdynia,
 • Gdańsk,
 • Katowice,
 • Kraków,
 • Lublin,
 • Łódź,
 • Poznań,
 • Szczecin,
 • Warszawa,
 • Wrocław
Które gdańskie dzielnice wypadają najlepiej pod względem komunikacji? Sprawdź!

TOP 10 najlepszych gdańskich dzielnic pod względem komunikac...

Ankietowani poddali ocenie różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI.

Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe, takie jak:

 • infrastruktura dla zwierząt,
 • dzielnice dla aktywnych sportowo,
 • dostępność imprez i służby zdrowia

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdyni. W tych dzielnicach gdynianom żyje się bezpieczne i beztrosko! Ranking serwisu Otodom

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki