MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TOP 10 najlepszych gdyńskich dzielnic pod względem infrastruktury dla zwierząt. Tutaj czworonogom będzie się żyło dobrze!

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Najlepsze dzielnice dla czworonogów. Gdzie naszym pupilom żyje się najlepiej w Gdyni? Sprawdź!
Najlepsze dzielnice dla czworonogów. Gdzie naszym pupilom żyje się najlepiej w Gdyni? Sprawdź! Pixabay / Canva
TOP 10 NAJLEPSZYCH GDYŃSKICH DZIELNIC POD WZGLĘDEM INFRASTRUKTURY DLA ZWIERZĄT. Po raz kolejny jeden z najpopularniejszych serwisów nieruchomości stworzył Ranking Dzielnic Otodom. Badanie przeprowadzono w aż 12 miastach w całej Polsce, w tym także w Gdyni. Mieszkańcy mogli przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Tym razem prezentujemy wyniki dotyczące infrastruktury dla zwierząt. Sprawdź, w której gdyńskiej dzielnicy są najlepsze warunki dla czworonogów.

Po raz drugi w historii serwis Otodom postanowił sprawdzić, co mieszkańcy największych polskich miast sądzą o regionie, w którym mieszkają. Rozważaniom poddano kwestię infrastruktury dla zwierząt, także w Gdyni.

Gdynia mówi "tak" dla zwierząt

Posiadanie czworonoga w Gdyni nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, takimi jak płacenie podatku od zwierząt. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad, które panują w całym kraju i regulują obecność psa w przestrzeni publicznej. Wśród tych reguł należy wymienić obowiązek ochrony przed zagrożeniem lub niedogodnością dla pozostałych ludzi, a także niedopuszczanie do zanieczyszczenia terenów przeznaczonych do użytku wspólnego.

Ze względu na dostęp Gdyni do morza, władze nałożyły obostrzenia dotyczące przebywania zwierząt na plaży. Od 1 maja do 31 września panuje zakaz wprowadzania psów na plaże. Wyjątek stanowią dwa odcinki - przy wejściu numer 4 oraz pomiędzy wejściem nr 18 a 19. Warto pamiętać, że na terenie miasta znajduje się wiele wybiegów dla psów.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdyni. W tych dzielnicach gdynianom żyje się bezpieczne i beztrosko! Ranking serwisu Otodom

Gdzie są najlepsze warunki dla zwierząt w Gdyni? Ranking dzielnic

Z tegorocznego Raportu Dzielnic OTODOM wynika, że dzielnicą o najlepszej infrastrukturze dla zwierząt w Gdyni jest Wielki Kack, który uzyskał 4,55 pkt w skali 5-stopniowej. Na drugim miejscu znajduje się Redłowo (4,45 pkt), a podium zamykają Działki Leśne (4,41 pkt). Z rankingu wynika, że dzielnice, które w swoim obrębie posiadają obszary leśne, są najbardziej doceniane przez mieszkańców posiadających czworonogi.

Najlepsze dzielnice dla czworonogów. Gdzie naszym pupilom żyje się najlepiej w Gdyni? Sprawdź!

TOP 10 najlepszych gdyńskich dzielnic pod względem infrastru...

Oksywie na ostatnim miejscu

Na szarym końcu zestawienia znajduje się Oksywie z 3,59 pkt. Co prawda na terenie tym znajduje się wybieg dla psów, jednak mieszkańcy są zdania, że nie jest to wystarczające. Na przedostatnich miejscach znalazły się Pogórze i Obłuże.

Oksywie, Pogórze i Obłuże nie mają wyznaczonych terenów to wyprowadzania psów. W tych dzielnicach w sporej części występują blokowiska z lat 90, które dla dzisiejszej infrastruktury mogą być pewnym ograniczeniem

– komentuje Julia Jarmuła, Starnawska&Boleńska Nieruchomości.

Gdynia na tle pozostałych miast

Nie wszystkie gdyńskie dzielnice zdobyły noty powyżej 4 pkt w tej kategorii, jednakże gdynianie sprawiają wrażenie zadowolonych z infrastruktury dla czworonogów. Odzwierciedla to drugie miejsce Gdyni (4,07 pkt) w ogólnopolskim rankingu. Pierwsze miejsce należy do Bydgoszczy, a ostatnie - do Łodzi.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom! Przypominamy, że poprzednia została opublikowana trzy lata temu. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS.

W badaniu udział wzięło ponad 120 tys. mieszkańców z 12 miast Polski:

 • Białystok,
 • Bydgoszcz,
 • Gdynia,
 • Gdańsk,
 • Katowice,
 • Kraków,
 • Lublin,
 • Łódź,
 • Poznań,
 • Szczecin,
 • Warszawa,
 • Wrocław

Ankietowani poddali ocenie różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI.

Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe, takie jak:

 • infrastruktura dla zwierząt,
 • dzielnice dla aktywnych sportowo,
 • dostępność imprez i służby zdrowia
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki