TOP 10 najlepszych gdańskich dzielnic pod względem dostępności sklepów. W tych dzielnicach zrobisz zakupy bez problemu!

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
TOP 10 NAJLEPSZYCH GDAŃSKICH DZIELNIC POD WZGLĘDEM DOSTĘPNOŚCI SKLEPÓW. Po raz drugi w historii jeden z najpopularniejszych serwisów nieruchomości, stworzył Ranking Dzielnic Otodom. Badanie przeprowadzono w 12 miastach w całej Polsce, w tym także w Gdańsku. Mieszkańcy mogli przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Ocenie poddano m.in. kryterium dostępności sklepów. Sprawdź, w której gdańskiej dzielnicy jest najwięcej sklepów. Tu warto iść na zakupy!

Po raz drugi serwis Otodom postanowił sprawdzić, co mieszkańcy największych polskich miast sądzą o regionie, w którym mieszkają. Rozważaniom poddano kwestię dostępności sklepów, także w Gdańsku.

Gdańszczanie zadowoleni z ilości sklepów w mieście

Podaje się, że w miastach turystycznych sklepy są zazwyczaj dostosowane do potrzeb odwiedzających, a nie mieszkańców. Całe szczęście nie jest tak w przypadku Gdańska! Według ankietowanych zakupy w tym mieście należą do całkiem przyjemnych! Opinie te znalazły odzwierciedlenie w ocenie poszczególnych dzielnic w rankingu.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdańska. Te dzielnice gdańszczanie oceniają jako bezpieczne i spokojne! Ranking serwisu Otodom

Gdańsk na tle innych miast

W zestawieniu z innymi miastami, dla których przygotowano tegoroczny Ranking Dzielnic, Gdańsk sytuuje się na całkiem wysokiej pozycji. Najlepiej w rankingu wypadły Katowice i Poznań, które otrzymały ocenę równą 4,03 pkt. Najniższy wynik osiągnął Bydgosz. Gdańsk z wynikiem 3,89 pkt znajduje się na 4. miejscu ex aequo z Krakowem.

Gdzie najwięcej sklepów w Gdańsku? Ranking dzielnic

Z tegorocznego Raportu Dzielnic OTODOM wynika, że dzielnicą, w której odnotowano najwięcej sklepów w Gdańsku jest Przymorze Wielkie i Małe. Pierwsze z nich uzyskało 4,54 pkt w skali 5-stopniowej, drugie zaś - 4,51 pkt. Wartyo wspomnieć, że w poprzednich edycjach Rankingu Dzielnic obie te dzielnice również znalazły się na wysokich pozycjach - Przymorze Wielkie było czwarte, a Przymorze małe - pierwsze.

TOP 10 najlepszych gdańskich dzielnic pod względem dostępnoś...

Przymorze Wielkie i Małe to dzielnice z bardzo rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową. Znajdziemy tam nie tylko centra handlowe, hipermarkety czy dużą liczbę dyskontów, ale też niezliczoną ilość małych sklepów osiedlowych, które zaspokajają bieżące potrzeby mieszkańców

– wyjaśnia Sebastian Wielgus, laureat nagrody Lider Nieruchomości Otodom 2019 w kategorii Pośrednik Roku.

Cztery dzielnice mocno w tyle

Na końcu zestawienia znalazły się Rudniki z notą zaledwie 2,36 pkt. Ostatnie pozycje należą także do: Górek Zachodnich (2,43), Letnicy (2,49) i Wyspy Sobieszewskiej (2,67). To właśnie w tych dzielnicach - zdaniem mieszkańców - robienie zakupów może nastręczyć pewnych trudności.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom! Przypominamy, że poprzednia została opublikowana trzy lata temu. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS.

W badaniu udział wzięło ponad 120 tys. mieszkańców z 12 miast Polski:

 • Białystok,
 • Bydgoszcz,
 • Gdynia,
 • Gdańsk,
 • Katowice,
 • Kraków,
 • Lublin,
 • Łódź,
 • Poznań,
 • Szczecin,
 • Warszawa,
 • Wrocław

Ankietowani poddali ocenie różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI.

Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe, takie jak:

 • infrastruktura dla zwierząt,
 • dzielnice dla aktywnych sportowo,
 • dostępność imprez i służby zdrowia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie