TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdyni. W tych...

  TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdyni. W tych dzielnicach gdynianom żyje się bezpieczne i beztrosko! Ranking serwisu Otodom

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W której dzielnicy Gdyni jest najbezpieczniej? Sprawdź!
  Na następnych slajdach zaprezentujemy listę gdyńskich dzielnic, które zostały poddane ocenie pod względem bezpieczeństwa.
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Pixabay / Canva

  TOP 10 NAJBEZPIECZNIEJSZYCH DZIELNIC GDYNI. Po raz kolejny jeden z najbardziej znanych serwisów nieruchomościowych, stworzył słynny Ranking Dzielnic Otodom. Do wzięcia udziału w badaniu zaproszono łącznie grupę ponad 120 tys. osób w 12 miastach w całej Polsce, w tym także w Gdyni. Mieszkańcy mogli przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z uwzględnionych kategorii. Zbadano m.in. kryterium bezpieczeństwa. Które dzielnice w Gdyni są najbezpieczniejsze? Gdzie warto zamieszkać? Sprawdź u nas!
  Po raz drugi w historii serwis Otodom postanowił sprawdzić, co mieszkańcy największych polskich miast sądzą o regionie, w którym mieszkają. Rozważaniom poddano m.in. kwestię bezpieczeństwa, także w Gdyni.

  Mieszkańcy w Gdyni mogą spać spokojnie  Z informacji udostępnionych przez serwis Otodom wynika, że mieszkańcy Gdyni nie mają powodów do zmartwień, bo poziom bezpieczeństwa w ich mieście jest zadowalający. Również na tle innych miast Gdynia wypada naprawdę dobrze. Zajmuje ona 5. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu z wynikiem 3,81 pkt.  Ranking Dzielnic Otodom pokazuje, jak duże zmiany zaszły w Gdyni w ciągu ostatnich lat. Przez kilka minionych dekad miasto rozwinęło się w sferze gospodarczej, jak i społecznej. Jest to związane z wieloma inwestycjami budowlanymi - mieszkalnymi i biurowymi. Jednym z warunkujących rozwój miasta czynników jest poziom bezpieczeństwa, który gdynianie ocenili jako zadowalający.

  Agencja IQS na zlecenie Otodom zadała 1465 mieszkańcom Gdyni następujące pytania:
  • Czy w swojej dzielnicy czujesz się pewnie, także po zmroku?
  • Czy we własnej dzielnicy najmłodsi obywatele Gdyni są bezpieczni poza domem?


  Gdzie najbezpieczniej w Gdyni? Ranking dzielnic  Z tegorocznej edycji Rankingu Dzielnic OTODOM wynika, że najbezpieczniejszą dzielnicą w Gdyni są Działki Leśne, które uzyskały aż 4,32 pkt w skali 5-stopniowej. Swobodę poruszania się po zmroku mieszkańcy tej dzielnicy ocenili na 4,45, a bezpieczeństwo dzieci – na 4,09. Warto przypomnieć, że Działki Leśne w poprzednim Rankingu Dzielnic Otodom, opublikowanym w 2017 roku zajmowały bardzo odległe, bo aż 16. miejsce pod względem bezpieczeństwa. Skąd ten awans?

  Nasi klienci podkreślają, że jest to bardzo spokojna dzielnica. Znajduje się w doskonałej lokalizacji: blisko centrum Gdyni, ale w sąsiedztwie terenów leśnych i z wieloma szkołami. To głównie te czynniki wpływają na atrakcyjność tej lokalizacji. Często zamieszkują ją rodziny z dziećmi, którym zależy na dobrym sąsiedztwie i otoczeniu- wyjaśnia Julia Jarmuła z biura Starnawska & Boleńska Nieruchomości.

  Na drugim miejscu w gdyńskim rankingu jest Wielki Kack, który może pochwalić się wynikiem 4,27. Co ciekawe, region ten jest wyżej oceniany od Działek Leśnych, jeśli chodzi o pobyt dzieci poza domem bez opieki dorosłych (4,22 do 4,09). Podium zamyka Chwarzno-Wiczlino, ocenione na 4,09.

  Znaczny spadek w Małym Kacku i na Karwinach  Porównując wyniki Rankingu Dzielnic Gdyni z 2017 roku z obecnym zestawieniem, zauważyć można wyraźny spadek oceny w dzielnicy Mały Kack. Trzy lata temu region ten znalazł się na 2. miejscu, jednak tym razem spadł na miejsce 7., co uznać należy za powolne obniżenie zaufania mieszkańców.

  Zobacz galerię

  Nie jest to jednak największy spadek oceny bezpieczeństwa dzielnicy w Gdyni. W edycji z 2017 roku Karwiny uplasowały się bowiem na pierwszym miejscu z wynikiem 4,35 pkt. Dziś zdobywają zaledwie… 3,68 pkt!

  Leszczynki na ostatnim miejscu  Po raz kolejny mianem najniebezpieczniejszej dzielnicy Gdyni, określa sięLeszczynki. Mieszkańcy tego rejonu ocenili poziom bezpieczeństwa swojej okolicy na zaledwie 3,14 w pięciopunktowej skali. Przypominamy, że w poprzedniej edycji Rankingu Dzielnic Otodom dzielnica ta także była na szarym końcu.

  Wpływ na negatywną ocenę Leszczynek może mieć ich industrialny charakter. Mimo wszystko, ceny nieruchomości w tych rejonach są stosunkowo niskie, przez co nie brakuje chętnych, by tam zamieszkać- tłumaczy Julia Jarmuła z biura Starnawska & Boleńska Nieruchomości.

  Ranking Dzielnic Otodom 2020  To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom. Przypominamy, że poprzednia została opublikowana trzy lata temu. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS.

  W badaniu udział wzięło ponad 120 tys. mieszkańców z 12 miast Polski:
  • Białystok,
  • Bydgoszcz,
  • Gdynia,
  • Gdańsk,
  • Katowice,
  • Kraków,
  • Lublin,
  • Łódź,
  • Poznań,
  • Szczecin,
  • Warszawa,
  • Wrocław


  Ankietowani poddali ocenie różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (respondenci wypełniali ankiety w formie elektronicznej).

  Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe, takie jak:
  • infrastruktura dla zwierząt,
  • dzielnice dla aktywnych sportowo,
  • dostępność imprez i służby zdrowia


  Otodom - co to za portal?  Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Daje szansę na wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości - mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur i lokali.

  Na platformie można znaleźć zarówno oferty z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

  Z dostępnych informacji wynika, że w styczniu 2020 roku serwis odwiedziło ponad 3,9 mln realnych użytkowników, co daje serwisowi Otodom pierwsze miejsce wśród portali specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomościowych. Dane te zostały potwierdzone przez niezależny audyt Gemius/PBI.

  ZOBACZ TAKŻE: Urodziny Gdyni. Jest od niej młodszy tylko o rok. Zna każdą dzielnicę i niemal każdą ulicę miasta, w którym żyje nieprzerwanie od 1932 r.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo