MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdańska. Te dzielnice gdańszczanie oceniają jako bezpieczne i spokojne! Ranking serwisu Otodom

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
W której dzielnicy Gdańska jest najbezpieczniej? Sprawdź!Na kolejnych slajdach prezentujemy listę gdańskich dzielnic, które zostały poddane ocenie pod względem bezpieczeństwa. Przypominamy, że były oceniane one w skali od 1 do 5 punktów >>>
W której dzielnicy Gdańska jest najbezpieczniej? Sprawdź!Na kolejnych slajdach prezentujemy listę gdańskich dzielnic, które zostały poddane ocenie pod względem bezpieczeństwa. Przypominamy, że były oceniane one w skali od 1 do 5 punktów >>>Pixabay / Canva
TOP 10 NAJBEZPIECZNIEJSZYCH DZIELNIC GDAŃSKA. Po raz drugi w historii jeden z najpopularniejszych serwisów nieruchomości, stworzył Ranking Dzielnic Otodom. Badanie przeprowadzono w 12 miastach w całej Polsce, w tym także w Gdańsku. Mieszkańcy mogli przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Ocenie poddano m.in. kryterium bezpieczeństwa. Sprawdź, w której gdańskiej dzielnicy jest najbezpieczniej. Tu warto zamieszkać!

Po raz drugi serwis Otodom postanowił sprawdzić, co mieszkańcy największych polskich miast sądzą o regionie, w którym mieszkają. Rozważaniom poddano kwestię bezpieczeństwa, także w Gdańsku.

ZOBACZ TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdańska

Mieszkańcy Gdańska zadowoleni z poziomu bezpieczeństwa

Z uzyskanych informacji wynika, że mieszkańcy Gdańska są zadowoleni z poziomu bezpieczeństwa w swoim mieście. Jeśli chodzi o to, jak Gdańsk wypada na tle innych miast pod względem bezpieczeństwa to również jest się czym poszczycić! Bowiem zajmuje on ex aequo drugie miejsce z Białymstokiem.

Mieszkańcy Gdańska zostali poproszeni o odpowiedź na dwa pytania dotyczące bezpieczeństwa w mieście. P

 • Pierwsze z nich to: czy w swojej dzielnicy czujesz się pewnie, także po zmroku?
 • Drugie pytanie dotyczyło dzieci: czy we własnej dzielnicy najmłodsi obywatele Gdańska są bezpieczni poza domem?

Z uzyskanych informacji wynika, że w obu przypadkach respondenci ocenili swoje miasto bardzo wysoko.

Gdzie najbezpieczniej w Gdańsku? Ranking dzielnic

Z tegorocznego Raportu Dzielnic OTODOM wynika, że najbezpieczniejszą dzielnicą w Gdańsku jest Przymorze Małe, które uzyskało 4,34 pkt w skali 5-stopniowej. Na drugim miejscu znajduje się Brętowo (4,26 pkt), a podium zamyka VII Dwór (4,23 pkt). Warto wspomnieć, że blisko połowa dzielnic Gdańska uzyskała noty powyżej 4 punktów, co świadczy o tym, że mieszkańcy czują się tu bezpiecznie.

W której dzielnicy Gdańska jest najbezpieczniej? Sprawdź!Na kolejnych slajdach prezentujemy listę gdańskich dzielnic, które zostały poddane ocenie pod względem bezpieczeństwa. Przypominamy, że były oceniane one w skali od 1 do 5 punktów >>>

TOP 10 najbezpieczniejszych dzielnic Gdańska. Te dzielnice g...

Przymorze i VII Dwór to dzielnice mocno zurbanizowana, z pełną infrastrukturą – nie tylko handlową, ale również rekreacyjną. W tej części miasta ciężko o ulice niedoświetlone czy wyludnione, stąd prawdopodobnie bardzo wysoko ocenione poczucie bezpieczeństwa. Brętowo ma najniższy w Gdańsku wskaźników przestępstw, tj. 7 przestępstw na 1000 mieszkańców. Średnia dla Gdańska to 23,2 – tłumaczy Sebastian Wielgus, laureat nagrody Lider Nieruchomości Otodom w kategorii Pośrednik Roku.

Przymorze Małe - najbezpieczniejsza dzielnica Gdańska 2020

Przymorze Małe. Najbezpieczniejsza dzielnica Gdańska 2020. J...

Duży spadek Wyspy Sobieszewskiej

Przypominamy, że w pierwszej edycji Rankingu Dzielnic Gdańska z 2017 roku w kategorii bezpieczeństwa wygrała Wyspa Sobieszewska. Tuż za nią znalazła się Strzyża. Podium zamknęło ex aequo Brętowa i Osowa.

W drugiej edycji Rankingu zaszło sporo zmian. W czołówce utrzymało się jedynie Brętowo.

Interesujący wydaje się drastyczny spadek Wyspy Sobieszewskiej, która z pierwszej pozycji spadła aż na siedemnaste miejsce.

Młyniska i Letnica na samym końcu

Na końcu zestawienia znalazły się Młyniska z notą zaledwie 2,51 pkt. W poprzedniej edycji przedsięwzięcia dzielnica ta zajęła trzynaste miejsce, jednakże z upływem czasu - w drugiej odsłonie zestawienia - spadła na ostatnią pozycję. To właśnie Młyniska ankietowali wskazali jako najmniej bezpieczną dzielnicę w Gdańsku.

Na końcu znalazła się także Letnica z 2,78 pkt na 5 możliwych.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom! Przypominamy, że poprzednia została opublikowana trzy lata temu. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS.

W badaniu udział wzięło ponad 120 tys. mieszkańców z 12 miast Polski:

 • Białystok,
 • Bydgoszcz,
 • Gdynia,
 • Gdańsk,
 • Katowice,
 • Kraków,
 • Lublin,
 • Łódź,
 • Poznań,
 • Szczecin,
 • Warszawa,
 • Wrocław

Ankietowani poddali ocenie różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI.

Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe, takie jak:

 • infrastruktura dla zwierząt,
 • dzielnice dla aktywnych sportowo,
 • dostępność imprez i służby zdrowia

ZOBACZ TAKŻE: W których dzielnicach Gdańska jest najwięcej mieszkańców? Sprawdź! [galeria]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki