TOP 10. Kupiłbyś ten samochód? Zobacz kto wybiera te modele...

  TOP 10. Kupiłbyś ten samochód? Zobacz kto wybiera te modele aut

  Paweł Piątek

  Motofakty

  Aktualizacja:

  Motofakty

  Auta z Ingolstadt cieszą się wielkim powodzeniem. Najpopularniejszy z nich jest model A3. W zeszłym roku w Niemczech znalazł on 35 052 nabywców.
  1/11
  przejdź do galerii

  Auta z Ingolstadt cieszą się wielkim powodzeniem. Najpopularniejszy z nich jest model A3. W zeszłym roku w Niemczech znalazł on 35 052 nabywców. ©Archiwum

  Nasi zachodni sąsiedzi są dosyć konserwatywni, jeśli chodzi o wybór marek i modeli aut. W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych modeli w całym, minionym 2022 roku, aż 7 modeli jest rodzimej produkcji. Zobacz, jakie marki w zeszłym roku najczęściej wybierali Niemcy.
  Niemiecki rynek sprzedaży nowych samochodów bardzo różni się od naszego. Przede wszystkim dlatego, ze Niemcy są największym producentem aut w Europie i największym rynkiem wewnętrznym dla swojej produkcji. Nasze, krajowe zakupy, opierają się głównie na imporcie aut, stąd także bardzo widoczne różnice w podziale rynku na poszczególne marki i modele.

  Społeczeństwo niemiecki jest także bogatsze od nas, ale tu - ku naszemu zdziwieniu - nie widzimy by w pierwszej 10 najlepiej sprzedających się aut znalazło się wielu przedstawicieli modeli, które uznamy za premium.

  Dominują głównie auta miejskie i SUVy, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę praktyczny aspekt motoryzacji.
  I nie powinno też nas zaskakiwać, że w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się modeli aut w Niemczech, znalazło się jedno auto elektryczne.

  Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce nie ma ani jednego (sic!), samochodu produkcji japońskiej lub koreańskiej.

  W sumie w pierwszej dziesiątce najpopularniejszej modeli aut, krajowa produkcja to aż 7 modeli aut. A jedna marka nie tylko zdominowała podium, ale też pierwszą szóstkę - znalazły się w niej aż cztery modele tej marki. Jakiej? Dowiesz się odwiedzając naszą galerię.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY