Tomasz Januszewski i Jacek Nowak prowadzą po dwóch dniach w Lotto 49er Grand Prix Gdynia 2014

Rywalizujących na dwuosobowych łódkach zawodników można oglądać z gdyńskiego bulwaru Nadmorskiego materiały prasowe
Po sześciu wyścigach liderami zawodów w Gdyni w klasie 49er jest polska załoga Tomasz Januszewski i Jacek Nowak! Drugą lokatę zajmują natomiast Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Trzymajmy kciuki, aby udało im się utrzymać koncentrację także w niedzielnych startach.

W pierwszej serii drugiego dnia regat Lotto 49er Grand Prix Gdynia 2014 rozegrano trzy wyścigi. W pierwszym wyścigu dnia świetnie pożeglowała nasza juniorska załoga Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki. Dwunasta załoga mistrzostw świata juniorów wygrała pierwszą konfrontację dnia.

- W takich warunkach bardzo ważny jest start – oceniał sternik zwycięskiej załogi – Ruszamy do wyścigu na półwietrze z postawionymi genakerami. Wiatru nie ma w nadmiarze i każdy najmniejszy nawet błąd na początku rywalizacji wpływa na końcowy wynik.

Drugie miejsce w czwartym wyścigu regat zajęła nasza olimpijska załoga z Londynu – Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński. Trzecie miejsce dla ukraińskiego teamu – Iwan Kołobow, Sergiej Patkowskij.

Podczas następnego wyścigu świetnie poradzili sobie Rosjanie. Artem Basałkin i Nikolai Czernikow najlepiej rozegrali wyścig taktycznie i pewnie triumfowali. Słowa uznania także dla polskich załóg. Duet Tomasz Januszewski i Jacek Nowak także ostro powalczył i w efekcie Polacy ukończyli piąty wyścig na drugim miejscu. Trzecią lokatę zajęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński.

Szósta batalia gdyńskich zawodów to popis załogi POL-174 Dominika Buksaka i Grzegorza Goździka. Byli najszybsi i po raz pierwszy wygrali wyścig podczas tegorocznej imprezy. Drugie miejsce dla Tomasz Januszewskiego i Jacka Nowaka, a trzecie dla Artura Ponieczyńskiego i Szymona Wierzbickiego.

Po sześciu wyścigach liderami jest polska załoga Tomasz Januszewski i Jacek Nowak – 8 punktów, drugą lokatę zajmują Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński – 12 punktów, a na trzecim miejscu są Rosjanie Artem Basałkin i Nikolai Czernikow – 20 punktów.