Tomasz Janiak ze srebrnym medalem w kategorii Masters

Sukcesem Polaków zakończyły się zawody Mistrzostw Europy w kiteracingu. Tomek Janiak, zawodnik BlueCash Team, zdobył srebrny medal w kategorii Masters a Błażej Ożóg medal brązowy w kategorii młodzików. We włoskiej Gizzerii wysoko sklasyfikowana została także Agnieszka Grzymska, która uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet.

WmMistrzostwach Europy rozgrywanych na Hang Loose Beach we włoskiej Gizzerii, wystartowało blisko 100 zawodników – nie tylko z Europy, ale także z Kolumbii, Nowej Zelandii czy Stanów Zjednoczonych. Nasze narodowe barwy reprezentowała 12-osobowa ekipa, w tym m.in. Przemysław Miarczyński, brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu, dla którego był to pierwszy start w międzynarodowych zawodach w kiteracingu.

Po trzech dniach wyścigów, do finałowej dziesiątki i walki o medale zakwalifikowali się: Tomasz Janiak, Błażej Ożóg i Agnieszka Grzymska. W rundzie finałowej przeprowadzono 15 wyścigów wśród mężczyzn i 16 wśród kobiet. Ostatecznie Ożóg zajął 6, a Janiak 10 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Nie przeszkodziło im to jednak w sięgnięciu po medale w swoich kategoriach wiekowych: Janiakowi po złoty a Ożógowi po brązowy.

Trochę szczęścia zabrakło Agnieszce Grzymskiej, którą od brązowego krążka dzielił dosłownie włos. Ostatecznie uplasowała się ona na 4 pozycji w klasyfikacji generalnej kobiet.