Thomas von Heesen, trener Lechii Gdańsk: Cieszą mnie jedynie trzy punkty

Przemyslaw Swiderski
Lechia wygrała w niedzielę w Mielcu z Termalicą 1:0. Po meczu trener Thomas von Heesen wyraźnie podkreślił, że cieszą go jedynie punkty, a nie styl, w jakim zaprezentowali się biało-zieloni.
Lechia Gdańsk zdobyła Mielec! Biało-zieloni długo polowali na bramkę!

Piłkarze Lechii wręcz rzutem na taśmę wyrwali trzy punkty w Mielcu. W 89. minucie spotkania bramkę z rzutu karnego zdobył Grzegorz Kuświk. Wcześniej jednak biało-zieloni, łagodnie rzecz ujmując, nie zachwycali.

P- o tym meczu mogę powiedzieć, że cieszy mnie jedynie wywalczenie trzech punktów. To nie było wielkie spotkanie w naszym wykonaniu, w wielu momentach graliśmy grubo poniżej własnych możliwości, nie realizowaliśmy tego, co sobie założyliśmy - denerwował się trener Thomas von Heesen.

Opiekun piłkarzy z Gdańska przyznał, że w szatni skierował do zawodników kilka mocnych słów, które w pewnym stopniu, jego zdaniem, podziałały na drużynę mobilizująco.

- Szczególnie do przerwy byliśmy na boisku ospali. W szatni powiedziałem parę słów zawodnikom i trochę lepiej wyglądało to wszystko w drugiej połowie, gdy na boisko weszli piłkarze rezerwowi. Niezłą zmianę dał Aleksandar Kovacević, kluczowym dla losów meczu podaniem popisał się Sebastian Mila, także Sławomir Peszko pokazał się z niezłej strony. Mogę więc powiedzieć, że trafiłem ze zmianami - dodał von Heesen.