Terminy wypłat świadczeń w Gdańsku. Grudzień 2019. Fundusz alimentacyjny, 500 plus, rodzinne, dodatki mieszkaniowe - kiedy wypłata?

oprac. mk
Gdańskie Centrum Świadczeń każdego miesiąca realizuje ponad 50 tysięcy wypłat świadczeń. Jakie są terminy wypłat świadczeń?
Gdańskie Centrum Świadczeń każdego miesiąca realizuje ponad 50 tysięcy wypłat świadczeń. Jakie są terminy wypłat świadczeń? Piotr Hukało
Terminy wypłat świadczeń w Gdańsku. Kiedy wypłacane są świadczenia: rodzinne, wychowawcze 500 plus, z funduszu alimentacyjnego? To pytanie najczęściej zadawane pracownikom Gdańskiego Centrum Świadczeń. Przedstawiamy terminy wypłat świadczeń w Gdańsku. Sprawdź, kiedy można spodziewać się pieniędzy w grudniu 2019 r.

Gdańskie Centrum Świadczeń każdego miesiąca realizuje ponad 50 tysięcy wypłat świadczeń, na kwotę ok. 28 mln złotych.

Są to następujące świadczenia:

  • wychowawcze (rodzina 500 plus),
  • rodzinne (zasiłek rodzinny z dodatkami, zasiłek pielęgnacyjny, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka tzw. „Becikowe”, świadczenie pielęgnacyjne, świadczenie rodzicielskie, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna osoby niepełnosprawnej)
  • z funduszu alimentacyjnego

Kiedy świadczenia są wypłacane?
Terminy wypłat świadczeń w Gdańsku

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego są jedynymi świadczeniami wypłacanymi w konkretne dni, zgodnie z ustalonym harmonogramem (SZCZEGÓŁY PONIŻEJ).

W przypadku pozostałych świadczeń terminy wypłat określane są na pewien przedział czasowy.

- Przykładowo, zgodnie przepisami regulującymi przyznawanie i wypłatę świadczenia wychowawczego oraz świadczeń rodzinnych, świadczenia te wypłacane są w okresach miesięcznych - wyjaśnia Arkadiusz Kulewicz z Gdańskiego Centrum Świadczeń. - Oznacza to, że wypłaty mogą zostać zrealizowane nawet na koniec miesiąca. Przyjęliśmy zasadę, że wypłaty tych świadczeń rozpoczynamy już od 25. dnia danego miesiąca i realizujemy do ostatniego dnia miesiąca. Informacja o terminie wypłat zawarta jest w każdej decyzji przyznającej świadczenie. Oczywiście, zdecydowaną większość wypłat realizujemy już 25., a bywa, że i wcześniej, kiedy np. w danym miesiącu 25. przypada w dzień wolny od pracy.

Przyjęliśmy zasadę, że wypłaty świadczeń rozpoczynamy już od 25. dnia danego miesiąca i realizujemy do ostatniego dnia miesiąca. Oczywiście, zdecydowaną większość wypłat realizujemy już 25., a bywa, że i wcześniej, kiedy np. w danym miesiącu 25. przypada w dzień wolny od pracy

Wyjątkiem jest grudzień - ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Czytaj także

WAŻNE: Informacja o terminie wypłat zawarta jest w decyzji przyznającej świadczenie (nie dotyczy to 300 plus i 500 plus).

ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE - RODZINA 500 plus. Terminy wypłat

Świadczenie wychowawcze wypłaca się w okresach miesięcznych. Informacja o terminie wypłaty świadczenia zawsze zawarta jest w przyznanej decyzji:

Realizacja przyznanych świadczeń nastąpi w terminie do ostatniego dnia miesiąca, lecz nie wcześniej niż od 25-go dnia danego miesiąca.

Oznacza to, że jeżeli 25 dzień miesiąca przypada w dzień wolny od pracy (sobota, niedziela lub święto) to realizacja świadczenia nastąpi pierwszego dnia roboczego po tym dniu.

ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO. Terminy wypłat

- Świadczenia z funduszu alimentacyjnego są jedynymi świadczeniami wypłacanymi w konkretne dni, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wyznaczenie konkretnego terminu w przypadku alimentów jest istotne dla komorników, żeby wiedzieli od jakiego dnia naliczyć odsetki dla dłużników alimentacyjnych - mówi Arkadiusz Kulewicz z Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego: terminy wypłat na okres październik 2018 - wrzesień 2019

wrzesień 2019 27
październik 2019 28
listopad 2019 27
grudzień 2019 20
styczeń 2020 27
luty 2020 26
marzec 2020 26
kwiecień 2020 27
maj 2020 26
czerwiec 2020 25
lipiec 2020 27
sierpień 2020 26
wrzesień 2020 25

ŚWIADCZENIA RODZINNE. Terminy wypłat

Świadczenia rodzinne:

  • zasiłek rodzinny z dodatkami,
  • zasiłek pielęgnacyjny,
  • jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka tzw. „Becikowe”,
  • świadczenie pielęgnacyjne,
  • świadczenie rodzicielskie,
  • specjalny zasiłek opiekuńczy,
  • zasiłek dla opiekuna osoby niepełnosprawnej

Świadczenia rodzinne wypłaca się w okresach miesięcznych. Informacja o terminie wypłaty świadczenia zawsze zawarta jest w przyznanej decyzji:

Realizacja przyznanych świadczeń nastąpi w terminie do ostatniego dnia miesiąca, lecz nie wcześniej niż od 25-go dnia danego miesiąca.

Oznacza to, że jeżeli 25 dzień miesiąca przypada w dzień wolny od pracy (sobota, niedziela lub święto) to realizacja świadczenia nastąpi pierwszego dnia roboczego po tym dniu.

Zobacz też: Wzrośnie kwota zasiłku pielęgnacyjnego od 1.11.2018. O ile?

DODATKI MIESZKANIOWE. Terminy wypłat

Dodatek mieszkaniowy wypłaca się, w terminie do dnia 10 każdego miesiąca z góry, zarządcy domu lub osobie uprawnionej do pobierania należności za lokal mieszkalny.

ZRYCZAŁTOWANY DODATEK ENERGETYCZNY. Terminy wypłat

Dodatek energetyczny wypłaca się odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej* do dnia 10 każdego miesiąca z góry, z wyjątkiem miesiąca stycznia, w którym dodatek energetyczny wypłaca się do dnia 30 stycznia danego roku (podstawa: art. 5e ustawy Prawo energetyczne).

* Odbiorca wrażliwy energii elektrycznej to osoba, której przyznano dodatek mieszkaniowy, która jest stroną umowy zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym. Przyznany zryczałtowany dodatek energetyczny wypłaca się wnioskodawcy lub wskazanemu przez wnioskodawcę przedsiębiorstwu energetycznemu.

KARTA POLAKA. Terminy wypłat

Świadczenia pieniężne dla posiadaczy Karty Polaka przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów zagospodarowania i bieżącego utrzymania w Rzeczypospolitej Polskiej wypłaca się w okresach miesięcznych. Wypłaty realizowane są niezwłocznie po otrzymaniu środków na realizację zadania.

Zobacz też: Szef Kancelarii Premiera podał wyliczenia dotyczące „piątki Prawa i Sprawiedliwości”. Sam koszt rozszerzonego 500 plus to 18,5 mld zł

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

TOP MENEDŻER POMORZA 2018:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
masakra

konieczne było pisanie całego elaboratu?!!!!!!!!!

i tak znalazłam potrzebne info w parę sekund nie czytając wszystkiego.

Dodaj ogłoszenie