Teresa Blacharska po 52 latach pracy w Urzędzie Miejskim przechodzi na emeryturę. Izabela Kuś nową skarbnik Gdańska

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Gdańsk ma nową skarbnik. Po 52 latach pracy w Urzędzie Miejskim na emeryturę przechodzi Teresa Blacharska, która skarbnikiem była przez ok. dekadę. Zastąpiła ją Izabela Kuś, pracująca wcześniej w Wydziale Programów Rozwojowych.

Teresa Blacharska po wielu latach pracy postanowiła przejść na emeryturę. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, na jej prośbę, złożyła w Radzie Miasta Gdańska wniosek o jej odwołanie.

- Wielu z nas na tej sali ma swoje wspomnienia związane z panią skarbnik Teresą Blacharską. Powiedziałam o tym w grudniu podczas świątecznego spotkania obywatelskiego: Teresa Blacharska przepracowała w Gdańsku 52 lata. To była jej pierwsza praca i ostatnia. Ostatnie 10 lat jako skarbnik miasta Gdańska - mówiła podczas sesji prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

- Będę bardzo dobrze wspominał pracę z panią skarbnik - mówił radny Koalicji Obywatelskiej Krystian Kłos, przewodniczący komisji budżetu.

- W imieniu klubu czuję się zobowiązany żeby podziękować za pani postawę. Z szacunkiem należy stwierdzić, że była pani lojalnym pracownikiem, a jednocześnie była pani rzetelna w udzielaniu informacji. Zawsze była pani gotowa do udzielenia odpowiedzi. Taką postawę należy wyróżnić. Bardzo dziękujemy - mówił szef klubu radnych PiS Kazimierz Koralewski.

- Dziękuję za niewidzenie między nami różnic. Różnic klubowych, ale też różnic w wiedzy ekonomicznej. Zawsze tłumaczyła nam pani nie widząc tych różnic. Dziękuję bardzo - dodała radna Wszystko dla Gdańska Katarzyna Czerniewska.

Przed głosowaniem głos zabrała sama Teresa Blacharska, która podziękowała za wieloletnią współpracę. Powiedziała, że czuje się spełniona.

- Praca dla miasta to wielka satysfakacja - mówiła odchodząca skarbnik. - Mam to szczęście, że w tym czasie wydarzyły się istotne wydarzenia dla miasta. Euro 2012, znaczące inwestycje, zdobywanie na nie finansowania. Panu prezydentowi z całego serca dziękuję, myślę, że mnie słyszy. Pani prezydent dziękuję, bo to był dla nas trudny rok, zarówno przez śmierć pana prezydenta jak i problemy z budżetem. Dziękuję bardzo Andrzejowi Bojanowskiemu, Wiesiowi Bielawskiemu, Maciejowi Lisickiemu (byłym wiceprezydentom), mojej koleżance Danusi Janczarek (pełniącej funkcję sekretarz miasta - red.), trzem Piotrom (wiceprezydentom Borawskiemu, Grzelakowi i Kowalczukowi - red.) i jednemu Alanowi (wiceprezydentowi Aleksandrowiczowi - red.). Przede wszystkim chcę podziękować swoim pracownikom - dodała Teresa Blacharska.

Po przegłosowaniu jej odwołania otrzymała kwiaty, a radni wstali bijąc brawa.

Prezydent Dulkiewicz na jej miejsce wskazała Izabelę Kuś, która wcześniej pracowała w Wydziale Programów Rozwojowych.

- Mamy zaszczyt pracować z panią Izabelą w ramach komisji strategii i budżetu. Ma twarde karty, jest merytoryczna. Będzie z nami współpracować przez najbliższe lata - mówił radny KO Krystian Kłos z komisji budżetu.

- Z panią Izabelą współpracowaliśmy już w ramach Wydziału Programów Rozwojowych. Ta współpraca wyglądała profesjonalnie. W związku z tym, że pani skarbnik będzie realizować politykę pani prezydent i to ona bierzę za nią odpowiedzialność. Jestem przekonany, że pani Izabela Kuś wyzwaniom sprosta. Warto zauważyć, że dobrze nam się współpracowało i liczymy na dobrą współpracę jako nową panią skarbnik - mówił Kazimierz Koralewski z PiS.

Za powołaniem nowej skarbnik zagłosowało 21 radnych KO i WdG. 11 radnych PiS wstrzymało się.

FLESZ: Koronawirus torpeduje gospodarkę, traci także Polska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
emerytka

Emeryturę ZUS-wską ma 12 lat temu i ją do tej pory pobierała (oświadczenie majątkowe) teraz przechodzi na emeryturę pracowniczą z dobrą odprawą.Komu potrzebna informacja kto odchodzi na emeryturę nie w wieku ustawowym tylko starczym.

Dodaj ogłoszenie