Teraz czas na walkę o utrzymanie w Superlidze [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

W hali sportowej w Wielkim Klinczu zawodniczki UKS PCM Kościerzyna rozegrały ostatni mecz rundy zasadniczej. Zawodniczki z Kościerzyny nie sprostały mistrzyniom Polski, Selgrosowi Lublin i przegrały ostatecznie 25:39.

Od pierwszego gwizdka sędziego kościerzynianki grały bardzo dobrze. Zespół z Lublina nie potrafił wykorzystać swojego doświadczenia ligowego i sforsować dobrze grającej defensywy kościerzynianek. Po upływie 12 minut na tablicy wyników widniał remis 5:5.

Wprawdzie później lublinianki odskoczyły na trzy trafienia, jednak znakomita gra Adrianny Górnej, a także bramkarki Dominiki Brzezińskiej doprowadziły do stanu 10:11. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do przyjezdnych, które ostatecznie wygrały pierwszą partię 15:12. W drugiej połowie, równorzędna gra toczyła się do 40 minuty meczu. Od tego momentu na boisku zaczęła przeważać drużyna Selgrosu, która z każdą minutą powiększała swoją przewagę bramkową. Kwadrans przed końcem spotkania lublinianki prowadziły już różnicą 9 trafień.

Ostatecznie pojedynek zakończył się zasłużonym zwycięstwem mistrzyń kraju. UKS PCM Kościerzyna rundę zasadniczą Superligi zakończył na przedostatniej pozycji z dorobkiem 6 punktów. Ekipa Dariusza Mę-czykowskiego, wspólnie z KPR Jelenia Góra, Olimpią Beskid Nowy Sącz oraz KPR Ruchem Chorzów będzie teraz walczyć o utrzymanie w Superlidze. Pierwszy mecz 4 kwietnia na wyjeździe z Jelenią Górą.