Tczewski most znów otwarty

  Tczewski most znów otwarty

  Krystyna Paszkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Po trwającym niespełna miesiąc remoncie zabytkowy most Tczewski jest znowu otwarty. Ta wiadomość ucieszyła nie tylko mieszkańców oraz przejezdnych, ale przede wszystkim społeczność położonego za Wisłą Lisewa Malborskiego. Nie oznacza to jednak, że ruch został w pełni przywrócony.
  - Nadal obowiązują te ograniczenia, które musieliśmy wprowadzić jeszcze przed zamknięciem połączenia - wyjaśnia Maria Witkowska, dyr. Powiatowego Zarządu Dróg w Tczewie. - Przez most mogą przejeżdżać tylko samochody osobowe oraz pojazdy o tonażu nie większym niż 3,5 tony.

  Ograniczenia dotyczą również wysokości samochodów. Auta nie mogą być wyższe niż 2,5 metra.
  Nadal otwarta pozostaje kwestia solidnego remontu tego połączenia mostowego. Starostowie tczewscy "pukają" do drzwi stolicy o dodatkowe środki. Jak wyjaśnia Witkowska, istnieje uzasadniona obawa, że ruch przez most (wpisany na światową listę zabytków UNESCO) trzeba będzie ograniczyć jedynie do ruchu pieszego.

  - Jeszcze w tym roku zlecone będzie wykonanie przeglądu szczegółowego mostu - informuje dyrektor. - W 2001 roku wyremontowane zostało tylko około 35 procent pomostów. Obawiam się, że te pozostałe mogą również wymagać wymiany, dlatego most może być ponownie zamknięty.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo