Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tczew w filmach i serialach. Gdzie na ekranie pojawiło się to pomorskie miasto?

Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Film częściowo był kręcony w Tczewie. Ekipę filmowców można było spotkać w Urzędzie Miasta, który na potrzeby filmu został zamieniony w Komendę Policji oraz na Dworcu Kolejowym. Zdjęcia były kręcone również na Starym Mieście oraz na Moście Tczewskim.
Film częściowo był kręcony w Tczewie. Ekipę filmowców można było spotkać w Urzędzie Miasta, który na potrzeby filmu został zamieniony w Komendę Policji oraz na Dworcu Kolejowym. Zdjęcia były kręcone również na Starym Mieście oraz na Moście Tczewskim. Mikołaj Tym zdjęcia z planu
Tczew niejednokrotnie zagościł na ekranach kin i telewizorów. Ostatnio głośno było o mieście za pomocą filmu "Futro z misia", który częściowo był kręcony w dworze Sambora. W jakich jeszcze filmach i serialach Tczew był bohaterem? Przekonajcie się klikając w naszą galerię!

Chociaż Tczew w niektórych produkcjach był wspomniany z nazwy, to niekoniecznie sceny były kręcone w naszym mieście. Kiedy i jak Tczew zaistniał w filmie i serialu?

Najnowszym filmem kręconym w Tczewie była komedia gangsterska "Futro z misia", która swoją premierę miała w 2019 roku.

- Tczew został wybrany ze względu na wspaniałą architekturę, chcę pokazać tę najpiękniejszą, ceglaną część miasta – mówił wówczas Michał Milowicz, reżyser i scenarzysta.

Zaraz premierze "Futra z misia" krytycy i widzowie zmiażdżyli reżyserski debiut Michała Milowicza. Film został laureatem "Węży 2020" w kategoriach: najgorszy polski film ubiegłego roku za „cudowną wycieczkę w filmową przeszłość, gdy żarty były przaśne, a fabuły obciachowe", najgorszą reżyserię, najgorszy scenariusz i najgorszy duet na ekranie.

Urząd Miasta wystosował komentarz w tej sprawie:

Tytuł najgorszego film roku, w jakimkolwiek plebiscycie, nie jest powodem do dumy, ale ocena twórczości artystycznej jest zawsze subiektywna. „Futro z misia” nigdy nie mało być filmem wybitnym, ale typowo rozrywkowym. Nie mieliśmy wpływu na dialogi, reżyserię, czy obsadę aktorską, chociaż z pewnością przynajmniej kilka nazwisk wydawało się być gwarancją kina na dobrym poziomie. Dla nas wartością jest to, że w wielu scenach pokazano Tczew i jak się teraz okazuje, być może to właśnie Tczew jest największym atutem tego filmu. Nie jest możliwe w sposób wymierny obliczyć, jak film wpłynął na promocję miasta, bo to, że został słabo oceniony przez krytyków filmowych nie musi się przekładać na zainteresowanie naszym miastem.

od 7 lat
Wideo

Zmarł wybitny poeta Ernest Bryll

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki