reklama

Tczew: Rewolucja przy dworcu

Krystyna Paszkowska
W węźle "spotkają się" pojazdy co najmniej 8 przewoźników
W węźle "spotkają się" pojazdy co najmniej 8 przewoźników UM Tczew
Tczew otrzymał ponad 15 mln zł dofinansowania na realizację zintegrowanego węzła transportowego.

Będzie on nie tylko wizytówką miasta, ale i rozwiąże problemy związane z komunikacją. Węzeł obejmie dworzec autobusowy, kolejowy i komunikacji samochodowej, a także miejsca do parkowania.
Mirosław Pobłocki, wiceprezydent Tczewa, miał nadzieję, że miastu uda się pozyskać co drugą złotówkę na tę inwestycję ze środków unijnych. Tymczasem 15 531 619 zł dofinansowania znacznie przekracza te oczekiwania. To 75 proc. wartości projektu.

Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.
Całkowity koszt budowy węzła to 20 708 826 zł.

Realizacja projektu nastąpi w dwóch etapach, co umożliwi przeprowadzenie inwestycji w sposób pozwalający na niewyłączenie jednocześnie całego obszaru przydworcowego z ruchu. Ograniczenia ruchu pasażerskiego będą miały charakter niezbędny do wykonania robót.

- Projekt obejmuje budowę ulicy Nowej Kolejowej (wzdłuż dworca w kierunku północnym) wraz z budową parkingów naziemnych z 252 miejscami postojowymi - mówi Jolanta Śliwińska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta. - Zakłada się realizację projektu w latach 2010-2011. Mamy ocenę strategiczną z rekomendacją do finansowania, ale jeszcze potrzebna jest oficjalna decyzja zarządu Urzędu Marszałkowskiego i umowa o dofinansowanie.

Przetargi powinny zostać ogłoszone jeszcze w tym roku, aby w przyszłym mogły ruszyć prace.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie