reklama

Tczew: Na fuzji szpitali skorzystają pacjenci i personel medyczny

Krystyna PaszkowskaZaktualizowano 
Połączenie szpitali ma być korzystne dla pacjentów
Połączenie szpitali ma być korzystne dla pacjentów Krystyna Paszkowska
Fuzja szpitali w Tczewie - powiatowego i rehabilitacyjnego, który był w gestii Urzędu Marszałkowskiego, stała się faktem. Teraz to jedna spółka - Tczewskie Centrum Zdrowia Szpital Powiatowy.

O plusach połączenia przekonani są i szefowie dawnych szpitali, i załoga. Prezesem TCZ jest nadal Janusz Boniecki, a wiceprezesem Marzena Mrozek, dotychczasowa dyrektor szpitala rehabilitacyjnego.

To, co najbardziej mogło niepokoić załogę obu placówek, to obawa o miejsca pracy. - Po połączeniu nikt z naszych pracowników nie stracił pracy - mówi Józef Rulewski, przewodniczący Związku Zawodowego "Solidarność" w dawnym Szpitalu Rehabilitacyjnym i Opieki Długoterminowej. - Pakiet socjalny został wynegocjowany na razie na rok. Nikt nie straci pracy, chociaż, jak to zwykle przy takich działaniach bywa, nie każdy będzie zadowolony.

Fakt ten potwierdzają prezes i wiceprezes TCZ. - Skoro były dwa szpitale, to funkcjonowały dwie księgowości, kadry - mówi wiceprezes TCZ. - Teraz już nie są potrzebne dwie księgowe czy dwie kadrowe. Nie znaczy to jednak, że te panie stracą pracę. One otrzymają propozycję objęcia innego stanowiska.

Likwidator w szpitalu rehabilitacyjnym był zaledwie od 1 czerwca do 30 września. - Przejęty przez TCZ personel ma zagwarantowane, że nie pogorszą się jego warunki pracy - mówi Marzena Mrozek.

Dodajmy, że szpital rehabilitacyjny przy ul. 1 Maja będzie nadal pełnił tę samą funckcję, co dotychczas. Nie została natomiast jeszcze do końca rozwiązana kwestia jego zadłużenia, ale jeden problem na pewno dyrekcji TCZ znikł - marszałek województwa pomorskiego przejął spalony budynek po byłej poradni kolejowej. - Nie udało się nam, niestety, sprzedać tego obiektu - przyznaje Marzena Mrozek.

Janusz Boniecki zapewnia, że połączenie szpitali to proces, który jeszcze trwa. - To nie jest łatwy proces, ale z połączenia naszych szpitali będą korzyści i dla pacjentów, i dla personelu - uważa prezes. W Tczewie ma być stacja dializ, tomokomputer czy rezonans magnetyczny.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie