TBL. Wygrana Asseco i porażka Polpharmy

Koszykarze Asseco Gdynia pokonali Turów Zgorzelec w meczu Tauron Basket Ligi. Polpharma zaczęła sezon od porażki w Lublinie ze Startem.

Polpharma meczem w Lublinie dopiero rozpoczęła sezon. I dłuigo radziła sobie całkiem nieźle. Po pierwszej połowie koszykarze ze Starogardu Gdańskiego mieli sześć punktów przewagi. O porażce zadecydowała trzecia kwarta, którą Start wygrał aż 27:11. Po tym Polpharma już się nie podniosła i musiała pogodzić się z inauguracyjną porażką.

Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 77:68 (17:17, 11:17, 27:11, 22:23)

Start: Trojan 14, Kellogg 14, Grzeliński 13, Poole 11, Czujkowski 9, Salamonik 7, Jackson 4, Ciechociński 3, Czumakow 2, Małecki.

Polpharma: Hicks 18, Bailey 12, Flieger 9, Tiller 8, Ward 7, Diduszko 6, Szymański 4, Długosz 4, Grujić, Kobus.

Asseco przystąpiło do meczu z Turowem w dobrych nastrojach po derbowej wygranej z Treflem. Koszykarze z Gdyni poszli za ciosem, choć grali zrywami. Po bardzo dobrej pierwszej kwarcie, przyszła słaba druga i znowu świetna trzecia. W końcówce spotkania gospodarze popełnili sporo prostych błędów, ale wygranej nie dali sobie odebrać.

Asseco Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 77:75 (23:17, 5:17, 29:14, 20:27)

Asseco: Matczak 17, Żołnierewicz 13, Parzeński 12, Hickey 12, Frasunkiewicz 9 oraz Kowalczyk 8, Szczotka 6, Morozov 1, Kaplanović 0, Czerlonko 0

PGE Turów: Harris 19, Dillon 10, Dylewicz 11, Kostrzewski 4, Karolak 3 oraz Tatum 21, Krestinin 4, Novak 3, Niedźwiedzki 0, Prostak 0