W czwartek - podczas pierwszego dnia imprezy - odbyła się premiera najnowszego jachtu motorowego stoczni Delphia Yacht - BluEscape 1200. To nowoczesny i elegancki jacht spacerowy.Wygodne, rozkładane kanapy pozwolą zrelaksować się na rufie, doskonale rozplanowany kokpit otoczony panoramicznym oknem umożliwi podziwianie otaczającego świata niezależnie od pogody. Znajdujące się wewnątrz kabiny w wybranej przez armatora konfiguracji stworzą dodatkową przestrzeń do wypoczynku.

Targi Wiatr i Woda 2017 w Gdyni. Prezentacja luksusowego jachtu [ZDJĘCIA]

BluEscape 1200 to jacht, którego elegancja i nowoczesność widoczna jest też w sylwetce i liniach kadłuba. Dopracowane elementy wnętrza są połączeniem najnowszych trendów wzornictwa i wysokiej jakości wykonania. Projektant stawia także na bezpieczeństwo i wygodę, łatwość wykonywania manewrów zapewnią stery strumieniowe, a niewielkie zanurzenie pozwoli odkrywać wody wcześniej niedostępne dla większych jachtów spacerowych.

- Głównym celem targów jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku, czyli na wodzie - mówi Jacek Oryl, dyrektor targów „Wiatr i woda”. - Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczyć można było jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym premierowe, debiutujące na rynku jednostki. W halach namiotowych na nadbrzeżu oferowano produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Byli również organizatorzy czarterów.

Na targach gościło wielu wybitnych żeglarzy, którzy opowiadało o swoich przygodach na wodzie i w portach świata. Był m.in. kpt. Krzysztof Baranowski, żeglarz mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami”. Była też kpt. Joanna Pajkowska, która przepłynęła ponad 200 tysięcy mil morskich, zarówno w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych.

Targi trwały cztery dni - niemal codziennie można było obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez gdyńskie WOPR z grupą wspieraną przez psy ratownicze.
leszek.dzierzak@kuriergdynski.pl

Najbogatsze firmy na Pomorzu
Kliknij w obrazek, aby dowiedzieć się więcej!
Najbogatsze firmy na Pomorzu