Targi Wiatr i Woda w Gdyni. Jachty warte majątek w marinie...

  Targi Wiatr i Woda w Gdyni. Jachty warte majątek w marinie [zdjęcia]

  (JD)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Targi Wiatr i Woda znowu zawitały do mariny w Gdyni. Mieszkańcy i turyści podziwiać mogą aż do niedzieli luksusowe jachty, skutery, oglądać akcesoria
  1/65

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©(JD)

  W gdyńskiej marinie rozpoczęły się już Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda. Impreza potrwa do niedzieli i jest wielką atrakcją dla miłośników nowinek technicznych w żeglarstwie.
  Podczas targów widzowie podziwiać mogą przede wszystkim luksusowe jachty motorowe, których wartość przekracza nawet trzysta tysięcy złotych. Jest też wiele stoisk ze sprzętem żeglarskim. Obejrzeć, lub kupić można sauny drewniane, wanny do hydromasażu, literaturę żeglarską. Tradycyjnie w targach uczestniczy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zorganizuje pokazy ratownictwa morskiego. Zaplanowano też wiele atrakcji towarzyszących. Imprezę odwiedzać można w godz. 11-18. Zobacz galerię

  Dzisiejszy dzień, piątek, rozpocznie się od spotkania z Bartłomiejem Czarcińskim, współtwórcą publikacji „Żeglarz jachtowy. Podstawowy podręcznik dla żeglarza”. Następnie będzie można posłuchać słynnego kapitana Krzysztofa Baranowskiego, który opowie o swojej życiowej pasji, przygodach i doświadczeniach. Dzień zakończy spotkanie z Szymonem Kuczyńskim, znakomitym żeglarzem, współtwórcą publikacji „Dookoła Świata O Tak, O...”. Ten śmiałek w tym roku zakończył rejs dookoła globu bez zawijania do portów. Jest to duży wyczyn, który dodatkowo został dokonany na miniaturowym jak na oceaniczne warunki, mierzącym tylko ponad sześć metrów jachcie.

  Sobota na targach upłynie pod znakiem spotkania z kpt. Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, czyli żeglarskim duetem, który na pokładzie jachtu „Katharsis II” opłynął Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych.

  Czytaj również: Targi Wiatr i Woda 2017 w Gdyni

  Ostatni dzień targów, niedziela, będzie okazją, aby znowu spotkać się ze wspomnianym już Szymonem Kuczyńskim i jeszcze raz zapytać się go o wrażenia z samotnego, wokółziemskiego rejsu. Natomiast tego dnia po południu Mariusz Główka opowie o swojej książce „Astronawigacja krok po kroku. Jak wyznaczyć swoją pozycję”.

  Wstęp na Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda jest płatny. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 18 zł. Dzieci poniżej 12 roku życia wchodzą za darmo. Już wczoraj, w czwartek, targi cieszyły się sporą popularnością wśród mieszkańców i turystów.

  - Jachty, a także samolot, eksponowane w marinie, są zachwycające - mówi Wiktor Michalczewski, jeden z gości. - Niektóre kosztują tyle, co mieszkanie. Rzadko kiedy ma się okazję obejrzeć tak nowoczesne jednostki.

  Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda odbywają się pod patronatem "Dziennika Bałtyckiego".


  ZOBACZ TAKŻE:
  2016: Galeon 500 FLY, Delphia 46 DS, Solliner i wiele innych. Piękne jachty i luksusowe łodzie zacumowały w Gdyni


  TVN Turbo

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzisiaj tylko Lech Kaczynski, platfus, mongol sku-synski.

  Bolek Kapus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Bodajbyscie pozdychali komuszo- burzujskie mendy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!