Targi "Wiatr i Woda na wodzie" - Gdyński Salon Jachtowy

DMZaktualizowano 
materiały prasowe
W dniach 18 – 21 lipca 2019 r. w Marinie Gdynia odbędą się Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „WIATR i WODA na wodzie”. To już 14. edycja jedynej w Polsce imprezy, podczas której można na wodzie zobaczyć najpiękniejsze jachty żaglowe i motorowe, skutery wodne oraz nowoczesny osprzęt żeglarski.

Targi organizują tradycyjnie spółki: YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy oraz patronacie medialnym Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”. Od lat partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.
Głównym celem Targów „WIATR i WODA na wodzie” jest szeroka promocja żeglarstwa morskiego oraz sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – przy kei na wodzie.
W tegorocznych Targach udział weźmie blisko 130 wystawców, w tym po raz pierwszy firmy: Spradling EUROPE, PPHU Navigator Kamila Błaszkowska, Waterbus S.C., White Eagle, Super Yachts, Markos. W gdyńskiej marinie zobaczymy około 120 jednostek, a w halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową oraz ofertę organizatorów czarterów.

Spotkania ze znakomitymi żeglarzami
W tym roku gośćmi spotkań Targów WIATR i WODA w Gdyni, odbywającymi się pod hasłem „Ekstremalne wyprawy żeglarskie”, będą Joanna Pajkowska, która zakończyła niedawno samotny rejs non stop dookoła świata (sobota, godz. 12.30, namiot VIP) oraz Rafał Moszczyński, który jesienią wyrusza na podobną wyprawę trasą Gdynia – Gdynia, by uczcić historyczny wyczyn Henryka Jaskuły sprzed 40 lat (niedziela, godz. 12.00, namiot VIP).
Ze specjalnymi gośćmi Targów rozmowy poprowadzi Waldemar Heflich, redaktor naczelny Magazynu „Żagle”.
Sobotnim wieczornym wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie 34. Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej w Muszli Koncertowej w Gdyni. Zapraszamy tam miłośników szant – wstęp wolny.

Study Tour – goście z USA i Chin
Tegoroczne gdyńskie Targi „WIATR i WODA na wodzie” to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla fanów sportów wodnych i rekreacji na wodzie, ale również szczególna okazja do promocji polskich firm branży przemysłu jachtowego oraz ich cenionych produktów zagranicą.
W czasie Targów na wodzie w Gdyni odbędzie się druga edycja Misji Study Tour, w której wezmą udział przedsiębiorcy oraz dziennikarze czołowych mediów branżowych z USA i Chin, m.in.: Soundings Trade Only, SAIL Magazine, Yacht and Sea i Chin: Blu Inc Media, Lux Inc Media, Fragrant Harbour czy Ocean Way Yacht. Goście z USA i Chin poznają
potencjał polskiego przemysłu, odwiedzą wybrane stocznie jachtowe, uczestniczyć będą w spotkaniach biznesowych na Targach.
Ponadto uczestnicy Misji Study Tour wezmą udział w testach jednostek żaglowych: N’Fun 30, Maxus evo 24, Caravela 950 (jacht, na którym kapitan Rafał Moszczyński wyruszy w samotny rejs dookoła świata). Przetestują też jednostki motorowe: Balt Tytan 918, Parker 110 Monaco (zdobywca nagród: Best of Boats na Targach w Berlinie w 2018 r. i Jacht Roku w Polsce 2019), Parker 850 Voyager, Futura 36, Northman 1200, Emzi 767 Classic oraz Diamond 550.
W ramach Misji zaplanowano też konferencję prasową „Siła i potencjał polskiej branży jachtowej. Elementy rządowego programu wsparcia branży na rynkach zagranicznych”.

Nominacje i nagrody
Już po raz dziesiąty przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie Gdynia YACHT Design. Intencją organizatorów jest promowanie najlepszego wzornictwa w branży sportów wodnych.
Idea konkursu doskonale wpisuje się w strategię Gdyni, która jest miastem innowacji, ciekawego wzornictwa i dobrze zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na Targach. W składzie jury zasiadają: Tadeusz Jelec – słynny polski projektant i Design Manager Jaguara, Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, projektant, główny designer PESA, Leszek Gonciarz – projektant i konstruktor jachtów z pasji, a z zawodu architekt, Stanisław Iwiński (sekretarz jury) – żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów żaglowych i motorowych, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, Alicja Kotlarek – projektant wnętrz, grafik 3D w H2 Yacht Design oraz Jacek Oryl – dyrektor Targów WIATR i WODA.
Laureatów konkursu poznamy w sobotę 20 lipca w południe.
Ogłoszone też zostaną tradycyjne nominacje do nagród Redakcji „Żagli”.

polecane: Pierwszy Polak połknął elektroniczną pigułkę

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie