Targi Sztuki, Designu i Idei [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Targi Sztuki, Designu i Idei [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Gabriela Król

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Targi Sztuki, Designu i Idei [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/79
  przejdź do galerii

  ©Gabriela Król

  Targi Sztuki, Designu i Idei odbyły się 20 i 21 września w Gdańsku Oliwie. Myślą przewodnią było połączenie sztuki z nowoczesnością. To pierwsza taka impreza w Trójmieście. Stanowiła świetną okazję do obejrzenia i nabycia prac młodych artystów z całej Polski. Dodatkowo każdy mógł wziąć udział w multimedialnych warsztatach za darmo!


  Była to impreza otwarta pod wieloma względami. Zaprezentowali się na niej zarówno artyści malarze, graficy, rzeźbiarze, jak i twórcy rękodzieła, toreb i ubrań. Halę przy ulicy Droszyńskiego wypełniło 56 wystawców zajmujących się najróżniejszymi dziedzinami sztuki, których prace można było zarówno podziwiać, jak i nabyć.

  KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ LISTĘ ARTYSTÓW


  (wideo Gabriela Król)

  Warsztaty

  W ramach imprezy odbyły się także warsztaty skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

  Spotkania

  Program uzupełniły wykłady oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi - Martą Langowską i Fiipem Turzyńskim, którzy zaprezentowali najnowsze technologie drukowania 3D oraz Aleksandrą Czajką i Natalią Koralewską, przedstawicielkami Galerii START, które omówią projekt przestrzeni wystawienniczej. Panel "Miejskie obiekty performatywne. TEST przestrzeni miejskiej" poprowadziła dr Katarzyna Zawistowska, wykładowca gdańskiej ASP, a malarka Dorota Krzyżanowska opowie o sztuce napawającej radością.

  KLIKNIJ, BY ZOBACZYĆ PROGRAM WYDARZENIA


  Na Targi Sztuki, Designu i Idei 19 i 20 września w godz. od 10:00 do 16:00 zaprosili organizatorzy imprezy: deweloper Euro Styl, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Międzynarodowe Targi Gdańskie oraz "Dziennik Bałtycki”, jako patron medialny.

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo