Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi AKADEMIA ułatwią wybór właściwych studiów. Już 10.03.2020 i 11.03.2020 r. na Uniwersytecie Gdańskim [program]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Targi Akademia organizowane są od wielu lat
Targi Akademia organizowane są od wielu lat Przemyslaw Swiderski
Ponad 60 wystawców, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych, spotkania z ekspertami OKE na temat matur oraz doradcami zawodowymi i psychologami na temat planowania zawodowej kariery – to główne atrakcje Targów AKADEMIA, które już we wtorek 10 marca 2020 r. rozpoczną się na Uniwersytecie Gdańskim. To najlepsza okazja, by przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów, zdobyć informacje z pewnego źródła.

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu, kierowana do uczniów, którzy podejmują decyzje o wyborze kierunku studiów, a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną uczelni.

Tegoroczna edycja odbędzie się wcześniej niż uprzednio zaplanowano, bo w dniach 10-11 marca. Targi odbędą się na Wydziale Prawa i Administracji UG, na terenie uniwersyteckiego kampusu w Gdańsku Oliwie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00.

Podczas Targów AKADEMIA zaprezentuje się ponad 60 wystawców, a na miejscu dostępna będzie oferta edukacyjna uczelni z całej Polski. Swoją ofertę przedstawi także Uniwersytet Gdański. Podczas rekrutacji na rok akademicki 2020/2021, która ruszy w czerwcu 2020 roku, uczelnia zaoferuje 85 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach są kolejne. Studia na UG odpowiadają na potrzeby rynku, są innowacyjne i uwzględniają współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają zaś możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Ponadto w trakcie targów odbędą się spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat matur i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania.

Oprócz tego będzie można wziąć udział w warsztatach dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej i kariery. Będą to m.in. spotkania na temat zarządzania stresem, przygotowania idealnego CV, sposobów na zakończoną sukcesem rozmowę kwalifikacyjną, opanowywania emocji i planowaniem zawodowej kariery.

Chętni będą mieli możliwość sprawdzenia swoich sił podczas próbnych matur z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki oraz wzięcia udziału w testach diagnostycznych dla uczniów klas drugich szkoły średniej (matematyka, biologia, chemia).

W tym roku równolegle do targów odbywają się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, które będą obfitowały w atrakcyjne wydarzenia. To znakomita okazja, aby zwiedzić kampus uczelni, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić niemal wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się również warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

Targi Akademia na Uniwersytecie Gdańskim [19.03.2019]

Targi AKADEMIA 2019 na Uniwersytecie Gdańskim. Tysiące matur...

TARGI AKADEMIA 2020 - PROGRAM

10 marca 2020

Na Wydziale Chemii w godz. 9-15, odbędą się m.in. wykłady: „Antybiotyk - przyjaciel czy wróg?”, „Laboratorium antydopingowe od kulis”, „Znajdę Cię! - chemia w kryminalistyce”, „Mikro i makro plastikowy problem dla środowiska”, „Wirusy - co o nich wiemy i czy słusznie się boimy?” oraz warsztaty dot. związków zapachowych, magicznego świata chemii, miasta, które może być przyjazne środowisku czy widzenie barw i promieniowania elektromagnetycznego oraz gier molekularnych. Nie zabraknie atrakcyjnych pokazów doświadczeń - np. „Niezwykłe reakcje chemiczne” czy „Poczuj w sobie chemika”.

Na Wydziale Zarządzania w godz. 10-14, zwiedzający dowiedzą się jak dobrze inwestować swój czas i nim zarządzać, poznać podstawy statystyki oraz obejrzeć najciekawsze zakamarki budynku i zaznajomić się z działalnością kół naukowych.

Wydział Nauk Społecznych w godz. 9-14, proponuje zabawę w radiowca, zwiedzanie sali relaksacji i szukanie odpowiedzi na pytanie - czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Nie zabraknie wykładów, m.in. o polityce równościowej w Unii Europejskiej oraz prawach człowieka w Afryce.

Na Wydziale Prawa i Administracji w godz. 10-14, uczniowie będą mieli możliwość zwiedzenia wyjątkowego Muzeum Kryminalistyki, wzięcia udziału w warsztatach kryminalistycznych oraz nauczenia się, jak należy zachować się przed sądem.

Na Wydziale Historycznym w godz. 9-14, będzie można posłuchać wykładów „Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach”, „Nie tylko Pokemony - popkultura Japonii”, „Strzygi, bazyliszki i biesy - demonologia słowiańska a współczesność”, zwiedzić stoisko z artefaktami z różnych stron świata, wziąć udział w grze nt. starożytności i odbyć podróż szlakiem generała Hallera.

Arlena WittOd kilku lat prowadzi na YouTubie cykl „Po Cudzemu”. Pokazuje w nim, jak poprawnie mówić po angielsku, jakich błędów nie popełniać. Robi to z dystansem, w bardzo zabawny sposób, powołując się na przykłady z popkultury, m.in. filmów, gier czy książek. Jest nauczycielką języka angielskiego, tłumaczką, korektorką i copywriterem. www.youtube.com/user/jezykalnia;nfMatura 2018. Jak się uczyć? Jak powtarzać do matury? Tradycyjne i nowoczesne metody uczenia się [poradnik]Sprawdź nasz specjalny serwis MATURA 2020 >>>Zdaję maturę w 2020 roku! - dołącz do grupy na Facebooku

Matura 2020. TOP 10 kanałów youtube dla maturzystów. Najleps...

10-11 marca 2020

Dni otwarte na Wydziale Ekonomicznym w godz. 10-14, to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Refinitiv Eikon Lab, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki w godz. 10-14, będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, ale i „potrenować” umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

Na Wydziale Filologicznym we wtorek w godz. 9-12.15 i w środę w godz. 9.30-14, uczniowie wezmą udział w warsztatach o realiach współczesnej Rosji i kulturze rosyjskiej, warsztatach języków skandynawskich, warsztatach teatralnych w języku niemieckim oraz warsztacie z komunikacji perswazyjnej.

KonspektowanieTo forma robienia notatek - uporządkowanego i celowego notowania istotnych treści z przekazów pisemnych. Warto czytać ze zrozumieniem, z selekcją materiału i podkreślaniem najważniejszych treści. Konspekty należy pisać na oddzielnych kartkach, z marginesami bocznymi oraz dolnym i górnym. Na marginesie górnym najczęściej piszemy nazwisko autora, tytuł książki, tytuł rozdziału, czyli informacje identyfikacyjne. Na marginesie bocznym, po wypełnieniu strony treścią notatki, wypunktowujemy wybrane treści, hasła, symbole. Może to być jakby konspekt konspektu.Margines dolny zostawiamy do odniesień danych treści do innych książek, poglądów, naszych interpretacji, uwag. Niektórzy czynią to na odwrocie kartki. Zobacz też: Nauczyciele - youtuberzy i kanały youtube dla maturzystów. Najpopularniejsze blogi i vlogi na YT dla maturzystów!Sprawdź nasz specjalny serwis MATURA 2020 >>>Zdaję maturę w 2020 roku! - dołącz do grupy na Facebooku

Matura 2020. Jak się uczyć? Jak powtarzać do matury? Tradycy...

11 marca 2020

Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii w godz. 10-14, będzie można wziąć udział w wycieczce po nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, dowiedzieć się, jak rozpoznać raka, poznać tajniki DNA, mikroorganizmów, które nas otaczają oraz możliwości wykorzystania roślin w biotechnologii.

W godz. 9.15 - 14, chętni zwiedzą jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Główna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni - to tylko wybrane atrakcje.

20 marca 2020

Na Wydziale Biologii odbędą się m.in. otwarte wykłady o empatii w świecie zwierząt, podstawach śmierci mózgu, bio-psycho-społecznych uwarunkowaniach płci oraz o objawach depresji. Wśród otwartych warsztatów są m.in. badania słuchu, badania neurologiczne, studio tatuażu, zagadki ciemności, warsztaty nt. choroby Alzheimera, dotyczące zmysłów wzroku, słuchu i węchu, równowagi, a nawet elektryczny taniec, czyli jak pobudzić ciało do ruchu. Warsztaty wymagające zapisów dotyczą tajemnic mózgu, barwień w neurobiologii, treningu mentalnego, układu nerwowego u bezkręgowców, czy prehistorycznego mózgu na polowaniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki