Targi AKADEMIA ułatwią wybór właściwych studiów. Już 10.03.2020 i 11.03.2020 r. na Uniwersytecie Gdańskim [program]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Targi Akademia organizowane są od wielu lat Przemyslaw Swiderski
Ponad 60 wystawców, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych, spotkania z ekspertami OKE na temat matur oraz doradcami zawodowymi i psychologami na temat planowania zawodowej kariery – to główne atrakcje Targów AKADEMIA, które już we wtorek 10 marca 2020 r. rozpoczną się na Uniwersytecie Gdańskim. To najlepsza okazja, by przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów, zdobyć informacje z pewnego źródła.

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu, kierowana do uczniów, którzy podejmują decyzje o wyborze kierunku studiów, a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną uczelni.

Tegoroczna edycja odbędzie się wcześniej niż uprzednio zaplanowano, bo w dniach 10-11 marca. Targi odbędą się na Wydziale Prawa i Administracji UG, na terenie uniwersyteckiego kampusu w Gdańsku Oliwie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00.

Podczas Targów AKADEMIA zaprezentuje się ponad 60 wystawców, a na miejscu dostępna będzie oferta edukacyjna uczelni z całej Polski. Swoją ofertę przedstawi także Uniwersytet Gdański. Podczas rekrutacji na rok akademicki 2020/2021, która ruszy w czerwcu 2020 roku, uczelnia zaoferuje 85 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach są kolejne. Studia na UG odpowiadają na potrzeby rynku, są innowacyjne i uwzględniają współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają zaś możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Ponadto w trakcie targów odbędą się spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat matur i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania.

Oprócz tego będzie można wziąć udział w warsztatach dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej i kariery. Będą to m.in. spotkania na temat zarządzania stresem, przygotowania idealnego CV, sposobów na zakończoną sukcesem rozmowę kwalifikacyjną, opanowywania emocji i planowaniem zawodowej kariery.

Chętni będą mieli możliwość sprawdzenia swoich sił podczas próbnych matur z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki oraz wzięcia udziału w testach diagnostycznych dla uczniów klas drugich szkoły średniej (matematyka, biologia, chemia).

W tym roku równolegle do targów odbywają się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, które będą obfitowały w atrakcyjne wydarzenia. To znakomita okazja, aby zwiedzić kampus uczelni, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić niemal wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się również warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

Targi AKADEMIA 2019 na Uniwersytecie Gdańskim. Tysiące matur...

TARGI AKADEMIA 2020 - PROGRAM

10 marca 2020

Na Wydziale Chemii w godz. 9-15, odbędą się m.in. wykłady: „Antybiotyk - przyjaciel czy wróg?”, „Laboratorium antydopingowe od kulis”, „Znajdę Cię! - chemia w kryminalistyce”, „Mikro i makro plastikowy problem dla środowiska”, „Wirusy - co o nich wiemy i czy słusznie się boimy?” oraz warsztaty dot. związków zapachowych, magicznego świata chemii, miasta, które może być przyjazne środowisku czy widzenie barw i promieniowania elektromagnetycznego oraz gier molekularnych. Nie zabraknie atrakcyjnych pokazów doświadczeń - np. „Niezwykłe reakcje chemiczne” czy „Poczuj w sobie chemika”.

Na Wydziale Zarządzania w godz. 10-14, zwiedzający dowiedzą się jak dobrze inwestować swój czas i nim zarządzać, poznać podstawy statystyki oraz obejrzeć najciekawsze zakamarki budynku i zaznajomić się z działalnością kół naukowych.

Wydział Nauk Społecznych w godz. 9-14, proponuje zabawę w radiowca, zwiedzanie sali relaksacji i szukanie odpowiedzi na pytanie - czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Nie zabraknie wykładów, m.in. o polityce równościowej w Unii Europejskiej oraz prawach człowieka w Afryce.

Na Wydziale Prawa i Administracji w godz. 10-14, uczniowie będą mieli możliwość zwiedzenia wyjątkowego Muzeum Kryminalistyki, wzięcia udziału w warsztatach kryminalistycznych oraz nauczenia się, jak należy zachować się przed sądem.

Na Wydziale Historycznym w godz. 9-14, będzie można posłuchać wykładów „Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach”, „Nie tylko Pokemony - popkultura Japonii”, „Strzygi, bazyliszki i biesy - demonologia słowiańska a współczesność”, zwiedzić stoisko z artefaktami z różnych stron świata, wziąć udział w grze nt. starożytności i odbyć podróż szlakiem generała Hallera.

Matura 2020. TOP 10 kanałów youtube dla maturzystów. Najleps...

10-11 marca 2020

Dni otwarte na Wydziale Ekonomicznym w godz. 10-14, to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Refinitiv Eikon Lab, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki w godz. 10-14, będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także założyć gogle wirtualnej rzeczywistości, ale i „potrenować” umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

Na Wydziale Filologicznym we wtorek w godz. 9-12.15 i w środę w godz. 9.30-14, uczniowie wezmą udział w warsztatach o realiach współczesnej Rosji i kulturze rosyjskiej, warsztatach języków skandynawskich, warsztatach teatralnych w języku niemieckim oraz warsztacie z komunikacji perswazyjnej.

Matura 2020. Jak się uczyć? Jak powtarzać do matury? Tradycy...

11 marca 2020

Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii w godz. 10-14, będzie można wziąć udział w wycieczce po nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, dowiedzieć się, jak rozpoznać raka, poznać tajniki DNA, mikroorganizmów, które nas otaczają oraz możliwości wykorzystania roślin w biotechnologii.

W godz. 9.15 - 14, chętni zwiedzą jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Główna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni - to tylko wybrane atrakcje.

20 marca 2020

Na Wydziale Biologii odbędą się m.in. otwarte wykłady o empatii w świecie zwierząt, podstawach śmierci mózgu, bio-psycho-społecznych uwarunkowaniach płci oraz o objawach depresji. Wśród otwartych warsztatów są m.in. badania słuchu, badania neurologiczne, studio tatuażu, zagadki ciemności, warsztaty nt. choroby Alzheimera, dotyczące zmysłów wzroku, słuchu i węchu, równowagi, a nawet elektryczny taniec, czyli jak pobudzić ciało do ruchu. Warsztaty wymagające zapisów dotyczą tajemnic mózgu, barwień w neurobiologii, treningu mentalnego, układu nerwowego u bezkręgowców, czy prehistorycznego mózgu na polowaniu.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czy będą jutro te spotkania na uczelni??

Dodaj ogłoszenie