Jacek Czaplewski
Świderek i gooool! Tak Polska objęła prowadzenie z Albanią [WIDEO]
Świderek i gooool! Tak Polska objęła prowadzenie z Albanią [WIDEO] PAP/Piotr Nowak
Karol Świderski wskoczył do składu na mecz Polska - Albania i od razu odwdzięczył się za zaufanie. Nasz napastnik jeszcze przed przerwą trafił do siatki. Dzięki niemu objęliśmy prowadzenie.

Gol Karola Świderskiego w meczu Polska - Albania

Świderski jest dla tej drużyny zbawieniem. Choć nie gra w Europie, tylko w amerykańskim Charlotte to zawsze, na każdym zgrupowaniu potrafi zdobyć bramkę. Tak było u Paulo Sousy i Czesława Michniewicza, tak jest teraz u debiutującego Fernando Santosa.

W 41 minucie meczu Polska - Albania nasz napastnik popisał się instynktem boiskowego killera. Po strzale Jakuba Kamińskiego w lewy słupek dobrze się ustawił i z paru metrów dobił tę próbę. Dzięki niemu z drużyny zeszła presja po druzgocącej porażce z Czechami w Pradze (1:3).

- Zadecydował o tym spryt Karola Świderskiego - powiedział w studiu TVP Sport komentator Mateusz Borek.

To dziewiąta bramka Świderskiego w dwudziestym pierwszym występie dla reprezentacji Polski. Poprzednią zanotował przeciw Walii w Lidze Narodów, na stadionie w Cardiff. Był to wrzesień zeszłego roku.

Przypomnijmy, że wobec kontuzji Arkadiusza Milika to właśnie Świderski obok Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka okazał się jednym z trzech powołanych na marcowe mecze el. Euro 2024.