Tajemniczy sponsor chce pomóc Kamilkowi

  Tajemniczy sponsor chce pomóc Kamilkowi

  Dorota Abramowicz, Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do lekarzy, opiekujących się Kamilkiem Wrzoskiem, dzieckiem skazanym przez chorobę i bezduszne przepisy na sieroctwo i szpital, zgłosił się w poniedziałek przedstawiciel proszącego o anonimowość mężczyzny.
  - Mogę tylko powiedzieć, iż ów człowiek mieszka poza Pomorzem i chce pomóc, by dziecko pozostało z matką, a nie trafiło do rodziny zastępczej - mówi dr Agnieszka Szlagatys. - Rozmawialiśmy o możliwości sponsorowania wynajmu mieszkania dla państwa Wrzosków. Do czasu, póki gmina nie znajdzie rozwiązania, byłoby to optymalne wyjście.

  Kamil od urodzenia przebywa w Szpitalu Wojewódzkim. Żywiony pozajelitowo, mógłby wrócić do domu, pod warunkiem, że będą tam sterylne warunki.
  Takich warunków w domu Wrzosków nie ma. Formalnie ojciec chłopca jest właścicielem rudery, w której mieszka rodzina i nadużywający alkoholu dziadek, więc nie należy mu się inne mieszkanie. Gmina Pruszcz Gd. zaproponowała więc rodzicom oddanie dziecka do rodziny zastępczej. Od ubiegłego tygodnia nasza gazeta szuka sposobu, jak pomóc Kamilkowi.

  Samorządowcy z Rady Gminy Pruszcz Gd. bezradnie rozkładają ręce. Nie wszyscy wiedzieli o ciężkiej sytuacji rodziny z Juszkowa.
  - Jesteśmy poruszeni tą sytuacją - przyznaje przewodniczący rady Józef Witek. - Dla dziecka najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby zostało przy rodzinie. Może uda się zainteresować osoby postronne trudną sytuacją tej rodziny. Na terenie naszej gminy jest przecież wielu przedsiębiorców, którzy mogliby pomóc w kupnie mieszkania.

  Przewodniczący w najbliższym czasie chce się wybrać do rodziny i dowiedzieć, jakiej pomocy oczekiwaliby Wrzoskowie. Ewentualna zmiana uchwały gminy lub sporządzenie nowej nie jest takie proste. - Musimy działać w ramach obowiązujących ustaw i rozporządzeń - tłumaczy Witek.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo