Szymon Kropidłowski zdobywcą złotego medalu podczas The World Games w USA! [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Szymon Kropidłowski- zawodnik UKS Manta Kościerzyna został złotym medalistą podczas igrzysk w Stanach Zjednoczonych. W drodze po medal pokonał reprezentację Grecji. Złoto jest już drugim medalem naszego zawodnika. Gratulujemy!

Szymon Kropidłowski z Kościerzyny zdobył złoto w USA

Sportowe emocje sięgnęły zenitu. W sobotę 11.07.2022 r. Szymon Kropidłowski został złotym medalistą The World Games 2022 w Birmingham. Zawodnik UKS Manta Kościerzyna zdobył złoto na dystansie 50 m z płetwami.

- Ten dzień był pełen emocji dla nas kibicujących na żywo, a także dla wszystkich przed telewizorami i komputerami - relacjonuje ekipa Manty, która towarzyszy Szymonowi podczas igrzysk w USA. - Tego czasu nie da się powtórzyć ale wspomnienia wszyscy będziemy mieli w sercach na zawsze.

Dodajmy, że to drugi krążek zawodnika Manty podczas tej imprezy. Wcześniej zawodnik z Kościerzyny sięgnął po srebro w pływaniu w płetwach na dystansie 100 metrów.

ZOBACZ: Pełne trybuny na meczu Polska-Słowenia [ZDJĘCIA]

Droga po złoto nie była prosta. Szymon Kropidłowski pokonał rywali z Grecji. Srebro w tej konkurencji zdobył Stylianos Chatziliadis, a brąz Christos Joannis Bonias.

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 w Birmingham w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Turniej rozgrywany jest co cztery lata. W tym roku w The World Games 2022 startuje aż 3600 sportowców z całego świata, którzy konkurują w ponad trzydziestu dyscyplinach. Dodajmy, ze reprezentacje z Polski rywalizują w 16.