Szybka pożyczka przez internet? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Partnerem cyklu jest PKO BP
Niezaplanowane wydatki? Pożyczka przez internet to rozwiązanie, które może być przydatne w nagłych sytuacjach. Jak z niej skorzystać? Na co warto zwrócić uwagę, by uniknąć wysokich kosztów? Oto najważniejsze informacje o pożyczce online.

Pożyczka przez internet ‒ bez formalności?

Pożyczki online udzielane są przez banki i inne instytucje finansowe. Formalności potrzebne do jej udzielenia są uproszczone i można je załatwić zdalnie, za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy. Dzięki temu cała procedura odbywa się szybko, a pieniądze trafiają na Twoje konto nawet tego samego dnia.

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę online, sprawdź wysokość jej RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje o tym, ile w stosunku do pożyczonej kwoty wynoszą koszty pożyczki. Jest to miarodajny wskaźnik, który obejmuje nie tylko wysokość odsetek, ale także inne, dodatkowe opłaty – np. prowizję czy opłaty manipulacyjne. RRSO jest bardziej miarodajne niż samo oprocentowanie, które określa wysokość odsetek, ale nie informuje o innych kosztach pożyczki na dowód.

Pożyczka w PKO Banku Polskim ‒ jak ją otrzymać?

PKO Bank Polski przygotował atrakcyjną pożyczkę przez internet dla wszystkich osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Nie musisz być klientem banku, by skorzystać z oferty. Wystarczy dowód osobisty, telefon komórkowy i dostęp do internetu. Aby złożyć wniosek o pożyczkę przez internet w PKO BP, możesz wypełnić formularz, który znajdziesz na stronie banku. Jak to zrobić?

W przypadku wyboru na kalkulatorze kwoty do 4500 zł* zostaniesz przekierowany do formularza online. Uzupełnij wszystkie potrzebne dane: m.in. imię i nazwisko, adres zamieszkania, miejsce urodzenia, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego, datę wydania dokumentu oraz termin jego ważności. Podaj także swój numer telefonu – otrzymasz weryfikujący kod SMS. Umożliwi Ci on zdalne podpisanie umowy. W kolejnym kroku złóż oświadczenie o wysokości i źródle dochodu. Aby zakończyć procedurę, przelej kwotę 1 zł na podany numer konta. W ten sposób potwierdzisz swoją tożsamość i wskażesz rachunek, na który przelana zostanie pożyczka gotówkowa. Aby wykonać przelew, zaloguj się na konto w swoim banku. Oprócz przelewu potrzebne będzie także zestawienie transakcji z ostatniego miesiąca. Plik PDF znajdziesz w zakładce z historią operacji – pobierz go i dołącz do wniosku. Zaakceptuj warunki umowy i podpisz ją otrzymanym kodem SMS. Pożyczka zostanie przelana na Twoje konto.

Jeżeli już jesteś klientem PKO Banku Polskiego, wniosek o pożyczkę możesz złożyć jeszcze szybciej. Zrobisz to przez serwis internetowy iPKO lub przez aplikację mobilną IKO, a pieniądze mogą wpłynąć na Twoje konto nawet w ciągu 30 sekund od momentu, w którym zaakceptujesz umowę.

*RRSO na dzień 24.03.2021 to 7,45%.