Szwedzka nagroda Stena Line Propeller Prize 2019 dla firmy Searis Technologies z Gdyni za bezzałogowe łodzie

JKL
Na zdjęciu od lewej: Anna Borkowska reprezentującą Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni; laureaci z firmy Searis Technologies: Jakub Zdroik, Aleksandra Zgrundo oraz Konrad Klepacki; Monica Strandhag, przedstawiciel Stena Line; laureaci z firmy AllBinary: Christian Malmström i Tomas Sareklint; oraz Magnus Forsbrand z Blue Science Park w Karlskronie (Szwecja)
Na zdjęciu od lewej: Anna Borkowska reprezentującą Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni; laureaci z firmy Searis Technologies: Jakub Zdroik, Aleksandra Zgrundo oraz Konrad Klepacki; Monica Strandhag, przedstawiciel Stena Line; laureaci z firmy AllBinary: Christian Malmström i Tomas Sareklint; oraz Magnus Forsbrand z Blue Science Park w Karlskronie (Szwecja) mat. prasowe
W Karlskronie w Szwecji ogłoszono tegorocznych laureatów nagrody Stena Line Propeller Prize 2019. Nagroda w wysokości 100 000 koron szwedzkich - prawie 50 tys. zł) została przyznana w dwóch kategoriach: „technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT)” oraz „technologie morskie”.

W tej drugiej kategorii zwyciężyła polska firma Searis Technologies z Gdyni. Celem Stena Line Propeller Prize jest zachęcić przedsiębiorstwa do inicjatyw w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych i technologii morskich, które wzbogacą i rozwiną klimat współpracy biznesowej w regionie Morza Bałtyckiego. Nagroda została powołana w 2015 roku, z okazji 20-lecia połączenia promowego między Gdynią a Karlskroną w Szwecji, obsługiwanego przez statki Stena Line. Fundatorem jest Stena Line.

Searis Technologies jest pierwszą firmą międzynarodową oraz pierwszą firmą z Polski, która została laureatem Stena Line Propeller Prize.

- Pomysł Searis Technologies ma wysoki stopień innowacyjności, a jego zalety zostały udowodnione w prawdziwym życiu i w trudnym środowisku. Produkt może uratować życie i umożliwić ważne badania dotyczące zmian klimatu obniżając ich ryzyko. Widzimy także duży potencjał do przeniesienia idei tego produktu w inne obszary biznesowe - powiedziała przewodnicząca jury konkursu Monica Strandhag, Trade Manager Baltic Sea South w Stena Line.

Zobacz nasz serwis o gospodarce morskiej>>>

Searis Technologies projektuje i produkujebezzałogowe łodzie do zastosowań hydrograficznych i naukowych. Produkt został min. wykorzystany przez naukowców badających topnienie czap polarnych.

W tym roku liczba zgłoszeń z całego regionu Morza Bałtyckiego była bardzo wysoka, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że Searis Technologies, jako pierwszy międzynarodowy zwycięzca, zainspiruje jeszcze więcej firm z regionu do ubiegania się o nagrodę w przyszłym roku - dodaje Monica Strandhag.

W kategorii ICT zwyciężyła szwedzka firma AllBinary, która opracowała czujnik mocowany do boi ratunkowych, przekazujący informację, kiedy konieczna jest ich wymiana, a co za tym idzie - zapewniający, że sprzęt ratunkowy jest zawsze sprawny.

Najważniejsze inwestycje w 2018 r. na Pomorzu:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie