Szukasz miejsca na wakacje w górach? Proponujemy to!

Artykuł sponsorowany Zaktualizowano 

Mieszkańcy nadmorskich miejscowości zwłaszcza w sezonie urlopów wakacyjnych coraz częściej decydują się na opuszczanie miejsca zamieszkania w czasie swojego wolnego. Ma to związek z dużym napływem turystów z całego kraju spragnionych plaży i morza. Część z nich wybiera się za granicę, inni w odwiedziny do rodziny lub wycieczki objazdowe, a pozostała część decyduje się na wakacje w górach.

Ci, którzy wybierają się na południe Polski, mogą liczyć na swobodniejszy dojazd, mniej kłopotów ze znalezieniem zakwaterowania, niższe ceny pobytu oraz zdecydowanie mniej ludzi w lokalach gastronomicznych, na szlakach turystycznych i szlakach rowerowych.
Dużym uznaniem wśród mieszkańców Pomorza cieszy się Szczyrk - nieduży, ale powszechnie znany kurort górski położony w samym sercu Beskidu Śląskiego. Jest to miejscowość, która słynie z najnowocześniejszej w Polsce infrastruktury narciarskiej, z doskonale przygotowanych pieszych tras turystycznych i tras rowerowych oraz wspaniale rozbudowanej bazy noclegowo-gastronomicznej.
Powodów, dla których wiele osób decyduje się na dokonanie rezerwacji pokoju w Szczyrku jest znacznie więcej. Do głównych należą:
bardzo dobry dojazd praktycznie z każdej części kraju (Szczyrk leży w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1 łączącej północ Polski z południem),

- ogromna liczba lokalnych atrakcji (od obiektów rozrywkowych, przez kulturowe i sakralne po zabytkowe),
- wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, które mają miejsce w okresie wakacyjnym,
- zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny niż nad morzem.

Wiele osób decyduje się również na wyjazd do Szczyrku przede wszystkim w celach prozdrowotnych. Turnusy rehabilitacyjny w górach, zwłaszcza w sezonie letnim i jesiennym, to świetny pomysł na połączenie wypoczynku z rehabilitacją, przy większej pewności co do ładnej pogody oraz mniejszej liczby turystów na szlakach górskich, w lokalach gastronomicznych czy czekających w kolejkach do lokalnych atrakcji. Wybór szczyrkowskiego Orlego Gniazda na miejsce odbycia turnusu rehabilitacyjnego to zdecydowanie dobry pomysł zwłaszcza dla tych osób, które cenią sobie pobyt w miejscu cieszącym się bardzo dobrą opinią wśród kuracjuszy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie