Sztuka a polityka w teatrze Wybrzeże

  Sztuka a polityka w teatrze Wybrzeże

  Grażyna Antoniewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Leszek Bzdyl wraz z Teatrem Dada von Bzdülöw i zespołem Pink Freud, wykorzystując żydowskie pieśni partii Bund, odda hołd rewolcie studenckiej z maja 1968.
  Będzie premiera "Onych" Witkacego, najnowsze przedstawienia teatru Wybrzeże, spektakle warsztatowe studentów reżyserii, warsztaty teatralno-taneczne "Traffic", czytanie fragmentów "Blaszanego bębenka" w języku polskim, niemieckim i kaszubskim - to jedno z wielu zaskakujących wydarzeń artystycznych, które czekają nas na festiwalu Wybrzeże Sztuki.

  Odbędzie się on w Gdańsku w dniach od 11 do 18 lipca - tematem przewodnim będzie "Sztuka a polityka - wzajemne uwodzenie".
  Zobaczymy i usłyszymy sztuki: muzyczne - "Stany złożone" Jacaszek/Wesołowski/Grzybek, taneczne - "Barricade of love" projekt Teatru Dada von Bzdülöw i Pink Freud, projekt "Traffic" Filipa Szatarskiego, teatralne - trzy przedstawienia warsztatowe studentów reżyserii krakowskiej PWST ("Łaźnia" Włodzimierza Majakowskiego, "Brygada szlifierza Karhana" Vaska Kani i "Amerykański ideał" Edwarda Albeego). Będzie to głos w dyskusji o problemie uwiedzenia ludzi przez systemy polityczne. Zapewne wydarzeniem okaże się spektakl "Oni" w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

  Dopełnieniem głównego nurtu festiwalu będzie dyskusja teatrologów poświęcona związkom polityki i sztuki oraz wykłady-warsztaty poświęcone wpływom systemów politycznych na teatralną przestrzeń.

  Festiwalowe wydarzenia będą się odbywały na scenach teatru Wybrzeże (w Gdańsku i w Sopocie) oraz w przestrzeni miejskiej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo