Szpital z poradniami dla całej rodziny

  Szpital z poradniami dla całej rodziny

  Marcin Pszczółkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Szpital Miejski ma szansę zdobyć pieniądze na nowoczesny sprzęt medyczny i nowe poradnie. Samorząd miejski wyraził właśnie zgodę na zabezpieczenie wkładu własnego na realizację projektu zakupu sprzętu medycznego.
  Ma być on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt sprzętu wyniesie ponad 1,5 mln zł, jednak aż 1,2 mln szpital ma szanse pozyskać ze środków unijnych. Ponad 319 tys. zł ma stanowić wkład własny miasta.

  - To pozwoli nam dostosować się do zakładanego projektu przekształcenia placówki w Szpital Matki i Dziecka. Choć ja wolę, żeby mówiono o tym szpitalu jak o placówce dla całej rodziny - mówi dyrektor szpitala Wiesława Lech.

  Lista nowych zakupów jest długa i zawiera ponad 100 pozycji. Oddział chirurgii dziecięcej zostanie wyposażony w stół zabiegowo-operacyjny. Na oddział intensywnej terapii trafią dwa respiratory i bronchofi-beroskop. Na bloku operacyjnym pojawi się drugi zestaw laparoskopowy z torem wizyjnym.

  W całkowicie nowy sprzęt zostanie wyposażona izba przyjęć Szpitala Miejskiego. Znajdzie się tam m.in. defibrylator, respirator, kardiomonitor, bronchofiberoskop oraz analizator parametrów krytycznych. Z kolei na oddział rehabilitacji zostanie zakupione urządzenie do krioterapii z nawiewem zimnego powietrza.

  Dyrekcja Szpitala Miejskiego w Elblągu złożyła również projekt do Funduszu Norweskiego na ponad 5 mln zł.
  - Czekamy na ostateczną decyzję i przyznanie środków finansowych - mówi pani dyrektor. - Z tych pieniędzy szpital miejski chce stworzyć nowe poradnie dla pacjentów.

  Jeżeli projekt zostanie przyjęty, powstanie poradnia endoskopowa z salą do wykonywania gastroskopii i kolonoskopii, pracownia EEG dla dzieci, pracownia densytometryczna, spirometryczna oraz poradnia ryzyka okołoporodowego.
  - Poradnie znajdą się w nowym budynku, który chcemy wybudować na zapleczu szpitala - dodaje Wiesława Lech.

  - Budynek o powierzchni 1500 metrów kw. będzie się składał z niskiego i wysokiego parteru. Wybudujemy podjazd dla karetek i windę. Tam też znajdzie się kolejna sala operacyjna. Obecnie funkcjonujące poradnie zostaną natomiast wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo