Szpital w Malborku poszukuje ordynatora dla chirurgii. Reszta personelu już jest

Radosław Konczyński
W styczniu br. na chirurgii szpitala w Malborku brakowało lekarzy, ale z początkiem lutego szpital pozyskał dwóch specjalistów. Teraz jeszcze tylko do szczęścia brakuje ordynatora.

Chirurgia, nawet jeśli były chwilowe problemy wynikające z mniejszej obsady specjalistów, cały czas pracowała normalnie. Zapewniają o tym władze spółki. Po prostu sytuacja trochę się skomplikowała, gdy w grudniu ub. roku odszedł ordynator i drugi z chirurgów. Obaj bardzo doświadczeni, zmienili miejsce pracy na jeden ze szpitali w Gdańsku.

Rozpoczęły się więc poszukiwania nowych lekarzy, którzy uzupełniliby kadrę oddziału chirurgicznego.

W styczniu mieliśmy czterech chirurgów, ale w lutym rozpoczęły z nami współpracę dwie nowe osoby i radzimy sobie całkiem nieźle. Mamy sześciu chirurgów. Prowadzimy jeszcze rozmowy z osobami, które mogłyby objąć stanowisko ordynatora oddziału – mówi Paweł Chodyniak, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku. - Oddział pracuje normalnie. Jeśli chodzi o zabiegi zaplanowane, nie mamy dużych kolejek.

Problemy, jak przyznaje prezes, mogą zdarzać się z kolonoskopią (badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegająca na oglądaniu wnętrza jelita grubego), ale to wynika z niewystarczającej liczby anestezjologów.

Niedawno odszedł od nas jeden lekarz, jednak to ogólnopolska tendencja. Mamy anestezjologów, natomiast te braki powodują pewne ograniczenia

– mówi Paweł Chodyniak.

Dobre wiadomości prezes przekazuje natomiast w sprawie oddziału położniczo-ginekologicznego, gdzie w listopadzie i grudniu ub.r. też trochę martwił się o obsadę w związku z odejściami na emeryturę.

- Zgłosiły się nowe panie położne. Liczba porodów się zwiększyła, więc nawet z tego powodu zasadne było zwiększenie obsady – dodaje Paweł Chodyniak.

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie