Szpital św. Wojciecha na Zaspie otworzył nową izbę przyjęć dedykowaną dzieciom i młodzieży

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Szpitalny Oddział Ratunkowy na Zaspie otworzył pomieszczenia specjalnego odcinka konsultacyjnego dla dzieci. PK
Szpitalny Oddział Ratunkowy na Zaspie właśnie otworzył pomieszczenia specjalnego odcinka konsultacyjnego dla dzieci. Mali pacjenci w nagłych przypadkach medycznych będą przyjmowani w komfortowych warunkach i co najważniejsze w odizolowaniu od reszty chorych.

W poniedziałek, 20 maja w Szpitalu św. Wojciecha odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi pediatrycznego traktu konsultacyjnego nazywanego również dziecięcą izbą przyjęć. Tym samym zakończyła się wielomiesięczna modernizacja części Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Do tej pory dzieci i młodzież była przyjmowana w niewielkim pomieszczeniu, który sąsiadował z głównym holem SOR-u. Dzieci musiały przebywać w tym samym pomieszczeniu co dorośli. Teraz przestrzeń pierwszego kontaktu dziecka z personelem medycznym została wydzielona, a przede wszystkim znacznie rozbudowana.

Chcieliśmy, aby to miejsce było przyjazne, estetyczne, gdzie znajdują się elementy, które są w stanie rozładować emocje dziecka. Na ścianach pojawiły się obrazki, mamy też gry.

- Ku wielkiej radości pediatrów i całej służby medycznej, która zajmuje się dziećmi, otrzymaliśmy nową izbę przyjęć czyli tzw. punkt konsultacyjny. Chcieliśmy, aby to miejsce było przyjazne, estetyczne, gdzie znajdują się elementy, które są w stanie rozładować emocje dziecka. Na ścianach pojawiły się obrazki, mamy też gry. Natomiast dla nas najważniejsze jest to, że jest to duża izba, która posiada oddzielne węzły sanitarne. Została oddana sala intensywnego nadzoru zaopatrzona w kardiomonitor i sprzęt do ratowania życia. Mamy tutaj możliwości nie tylko diagnozowania pacjentów, ale również leczenia - powiedziała prof. Anna Liberek, ordynator Oddziału Pediatrycznego.

Do dyspozycji lekarzy i małych pacjentów będzie nowy gabinet zabiegowy, sala intensywnego nadzoru oraz sala obserwacyjna. W strefie są również wydzielone toalety dostosowane do osób niepełnosprawnych. Wszystko zostało przygotowane w spokojnej, pastelowej aranżacji. Dziecięce dekoracje znajdziemy również na korytarzach i węzłach sanitarnych.

- Dzisiejsza inwestycja została dofinansowana z budżetu województwa w kwocie około 880 tys. zł, a cała wartość tej inwestycji to milion 100 tys. zł, w ramach której zmodernizowano pomieszczenia w związku z potrzebą dostosowania do wszelkich wymogów - powiedziała Agnieszka Kapała-Sokalska, członek Zarządu Województwa Pomorskiego i podkreśiła, że pieniądze zostały wydane również na niezbędny sprzęt, w tym defibrylatory, kardiomonitory, wózki transportowe czy łóżka wraz z wyposażeniem.

W nowej izbie przyjęć lekarze z Oddziału Pediatrycznego będą przyjmować noworodki oraz dzieci do 18 roku życia.

Tego samego dnia Szpital św. Wojciecha otrzymał karetkę, która zostanie przeznaczona do transportu wewnętrznego. Jest to dar firmy Leier Polska.

- Cieszymy się, że możemy zrobić coś dobrego dla służby zdrowia. Życzymy szerokiej drogi - powiedział Wilhelm Hipsag z firmy Leier.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie