Mając starszych rodziców czy dziadków w czasie zagrożenia koronawirusem zorganizowaliśmy sieć pomocy - dostarczamy zakupy, codziennie dzwonimy, by dowiedzieć się, jak funkcjonują, czy czegoś im nie brakuje. Na wielu osiedlach działa pogotowie sąsiedzkie, także samorządy wykazały się inicjatywą, uruchamiając centra wolontariatu. Ale nie wszystkie i nie wszędzie. Tysiące samotnych osób borykają się z trudną codziennością. Dzięki nowemu projektowi Szlachetnej Paczki wsparcie i konkretna pomoc mogą dotrzeć właśnie do ludzi zagrożonych wykluczeniem. Jak to działa?
- Potrzebujący pomocy senior może codziennie dzwonić w godzinach 10-12 oraz 17-19 pod nr. 12 333 70 88
- Telefon odbierze doświadczony psycholog lub terapeuta, który będzie w stanie zapewnić ważne wsparcie emocjonalne
- W razie potrzeby połączy starszą osobę z lokalnym wolontariuszem Szlachetnej Paczki, który odtąd będzie utrzymywał z nim stały kontakt telefoniczny i pomoże w zrobieniu zakupów, załatwianiu spraw urzędowych czy np. realizacji recepty w aptece
Zbiórka na telefoniczną pomoc
By utrzymać infolinię, miesięcznie trzeba zapewnić 10 tys. złotych. Organizatorzy chcieliby oferować pomoc starszym osobom do końca tego roku, a nie tylko w czasie pandemii, dlatego uruchomiona została zbiórka. Można ją wspomóc pod adresem:
www.zrzutka.pl/z/telefon-dla-seniorow-m
Telefon w ramach akcji „Dobre Słowa - telefon dla seniorów” - obsługuje zespół dr Barbary Smolińskiej z Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu.
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?