Szczypiornistki z Tczewa o krok od sprawienia sensacji w PGNiG Superlidze kobiet

RR
Tczewianki były zmotywowane, aby sprawić w Lublinie niespodziankę. Niewiele zabrakło, aby ten cel zrealizowały P. Świderski
Piłkarki Aussie Sambora uległy tylko jedną bramką mistrzyniom Polski! W sobotnim spotkaniu w Lublinie przegrały z tamtejszym Selgrosem 28:29 (16:15).

Do 35 minuty w meczu w Lublinie był remis po 18. Na 12 minut przed końcową syreną tczewianki prowadziły 22:20. Sambor wykorzystywał momenty słabości gospodyń. Niestety, koncentracji naszym zawodniczkom zabrakło w ostatnich fragmentach sobotniego spotkania. Nie było tym samym prestiżowego zwycięstwa i dużej sensacji.

Po 13 kolejkach PGNiG Superligi kobiet Aussie Sambor ma na koncie 5 punktów (2 zwycięstwa, remis i 10 przegranych).

MKS Selgros Lublin - Aussie Sambor Tczew 29:28 (15:16)
MKS Selgros:
Dżukiewa, Baranowska - Mihdaliova 7, Gęga 6, Quintino 4, Małek 4, Rola 3, Drabik 3, Nestsiaruk 1, Repelewska 1, Skrzyniarz

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Belter 10, Strzałkowska 4, Tomczyk 4, Skonieczna 4, Krajewska 3, Olszowa 2, Pasternak 1, Bilenia