Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk wreszcie pokazali siłę

Tomasz Bolt/Polskapresse
Szczypiorniści Wybrzeża odnieśli przekonujące zwycięstwo w meczu 4. kolejki I ligi. Gdańszczanie pokonali Polski Cukier Pomezanię Malbork 35:24.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk grają skutecznie odkąd drużynę przejął Damian Wleklak jako samodzielny trener.

W niedzielę gdańszczanie odprawili drużynę Pomezanii, a dla zespołu z Malborka to dopiero pierwsza porażka w tym sezonie. Mecz był wyrównany do stanu 4:3, ale wówczas gospodarze zdobyli pięć bramek z rzędu i pokazali, że już więcej punktów rozdawać nie zamierzają. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Wleklaka różnicą pięciu trafień.

W drugiej połowie spotkania gdańszczanie nie odpuszczali i nadal prezentowali dobrą dyspozycję. Efektem było powiększanie przewagi, która sięgnęła ośmiu, a później dziesięciu trafień. Wybrzeże wygrało pewnie 35:24, a to pokazuje, że drużyna wróciła już na właściwe tory.

Wybrzeże w tygodniu miało okazję do zrewanżowania się drużynie Sokoła. Po ligowej porażce różnicą dwóch bramek gdańszczanie rozbili zespół z Kościerzyny w Pucharze Polski 41:22.

Wybrzeże Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork 35:24 (15:10)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Rogulski 7, Abram 6, Papaj 4, Sulej 4, Kondratiuk 3, Bednarek 2, Ćwikliński 2, Suwisz 2, Dworaczek 1, Kornecki 1, Niedziółka 1, Nilsson 1, Prymlewicz 1, Skrzypczak

Pomezania: Kądziela, Kochański, Sibiga - Wiak 6, Nawrocki 5, Michałów 5, Gryz 2, Cieślak 1, Dukszto 1, Boneczko 1, Dawidowski 1, Nowaliński 1, Perwenis 1, Cielątkowski, Hanis

Pozostałe wyniki pomorskich drużyn:
ŚKPR Świdnica - Spójnia Gdynia 17:24 (10:8)
Sokół Browar Kościerzyna - SMS Gdańsk 30:27 (17:16)

Liderem tabeli pierwszej ligi jest Sokół, który o jeden punkt wyprzedza Wybrzeże, Warmię Traveland Olsztyn i Meble Wójcik Elbląg, a o dwa Pomezanię. Spójnia zajmuje 10 miejsce, a SMS 12.