Szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn bez medalu

Szczypiorniści z Kwidzyna przegrali w piątek w Puławach z MMTS-em 20:30 i tym samym sezon zakończyli na czwartym miejscu.

Mimo że puławianie triumfowali w tym pojedynku dosyć pewnie, to jednak nie znaczy, że w piątek na parkiecie brakowało emocji. Wręcz przeciwnie – obie drużyny, z punktu widzenia kibiców, zafundowały swoim fanom całkiem niezłe widowisko, a pomiędzy zawodnikami często dochodziło do nerwowych sytuacji.

Przewaga gospodarzy zarysowała się co prawda jeszcze w pierwszej połowie, ale po 30 minutach gry wynik jeszcze był sprawą otwartą. Azoty prowadziły bowiem różnicą pięciu trafień. Losy pojedynku przesądziły się mniej więcej 15 minut przed ostatnią syreną. Wówczas prowadzenie Azotów wzrosło już po dziewięciu trafień i w szeregach MMTS-u zabrakło już wiary w zwycięstwo.

Kwidzynianie nie zdołali zatem wywalczyć w tym sezonie medali. Te zawisły na szyjach szczypiornistów Azotów Puławy.

KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 30:20 (17:12)

Azoty: Koszowy, Bogdanow, Zapora - Grzelak, Jurecki 3, Krajewski 1, Kowalczyk, Kubisztal, Masłowski 1, Orzechowski, Petrovsky, Prce 10/7, Przybylski 7, Skrabania, Sobol 3, Łyżwa 5

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 2, Janikowski 1, Krieger 5, Klinger, Krieger, Nogowski 6, Ossowski 1, Peret, Potoczny, Rosiak 2/2, Seroka 1, Szpera 2, Szczepański