Szczypińska o legalnej marihuanie: nikt nie powinien cierpieć

redZaktualizowano 
Jolanta Szczypińska
Jolanta Szczypińska archiwum
Wraca gorąca dyskusja o legalizacji medycznej marihuany w Polsce.

Poseł Jolanta Szczypińska poinformowała o swoim poparciu dla ustawy dotyczącej medycznej marihuany w rozmowie z Super Expresem.

- Zrobiłabym wszystko, żeby nikt nie cierpiał z powodu raka. Jeśli receptą na nowotwór, na glejaka, jest tylko lecznicza marihuana, to powinno jak najbardziej się jej użyć, aby ulżyć chorym, a być może pomóc im dzięki temu w pokonaniu choroby – powiedziała posłanka Jolanta Szczypińska.

Dodajmy, że sama J. Szczypińska walczyła przez lata z chorobą nowotworową, co nadaje jej wypowiedzi szczególnego wymiaru.

Słowa posłanki Prawa i Sprawiedliwości związane są z chorobą byłego rzecznika Sojuszu Lewicy Demokratycznej Tomasza Kality. Tomasz Kalita, kiedyś obecny w polityce, teraz prosi rządzących o pomoc. Były rzecznik SLD cierpi na raka mózgu. - Mam glejaka wielopostaciowego. Chciałbym zwiększyć możliwości i szanse, sięgnąć po niekonwencjonalne metody leczenia. Niestety państwo mi to uniemożliwia, bo skazuje mnie na to, żebym szukał po Warszawie dilerów olejów z marihuany - wyznał Kalita. 

W Polsce medyczna marihuana i olej z konopi są nielegalne. Jednak według lekarzy, na przykład w przypadku byłego rzecznika SLD, mogłyby pomóc. Projekt ustawy dotyczący legalizacji medycznej marihuany został złożony w Sejmie przez klub Kukiz'15 w lutym. 

O legalizację marihuany leczniczej zabiega świętokrzyski poseł ruchu KUKIZ’15 Piotr Liroy-Marzec. - Rozmawiałem z posłami wszystkich klubów. W każdym znalazłem posła zainteresowanego wprowadzeniem legalizacji medycznej marihuany. Jestem dobrej myśli - mówi Piotr Liroy-Marzec. Jednak projekt ustawy, złożony w lutym w Sejmie, nie doczekał się nawet prac nad nim.

Dopuszczenie stosowania cannabis w lecznictwie było jednym z haseł kampanii wyborczej posła Marca. Parlamentarzysta podkreśla, iż dyskusja nad legalizacją medycznej marihuany toczy się w wielu krajach świata. Jak wyjaśnia Piotr Liroy-Marzec, marihuana ma duże właściwości lecznicze. 

- Znam ponad 100 opracowań wyników badań, które zostały przeprowadzone przez wielkie nazwiska i renomowane uniwersytety. Wskazują one, iż olej RSO hamuje rozwój choroby Alzheimera i stwardnienia rozsianego, leczy także niektóre odmiany raka jak glejak oraz wiele innych schorzeń. Pomaga również przy astmie. Co więcej, z pomocą marihuany leczy się skutecznie osoby zmagające się z chorobą alkoholową - mówi Piotr Liroy-Marzec.

Piotr Liroy-Marzec jest przekonany, że jego projekt ustawy zyska akceptację sejmowej większości i wejdzie w życie. - Jest dość duża presja obywateli. Wiele osób leczy się medyczną marihuaną i przekonało się o jej właściwościach leczniczych. Widzę też zmiany w podejściu niektórych ugrupowań - twierdzi. Bez poparcia Prawa i Sprawiedliwości, które ma większość w Sejmie, inicjatywa nie przejdzie. Czy posłowie tej partii zagłosują za? 

ZOBACZ TAKŻE: Jolanta Szczypińska o Środkowopomorskim

Przeczytaj także:

gp24

Wideo

Materiał oryginalny: Szczypińska o legalnej marihuanie: nikt nie powinien cierpieć - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

R
Return of the Kat
W dniu 23.08.2016 o 10:24, Słupszczanin napisał:

Sprostowanie. Palipłot walczył o maryśkę dla młodzieży, która jara by na niego i jego lewacką partie głosowała,  PiS ma zamiar ją udostępnić w postaci leku chorym ludziom, którym złagodzi ból.    

 

Większość dyskutantów w tym wątku ze zlasownymi politykierstwem albo marychą mózgami (na jedno wychodzi czym), nie dostrzega tej "subtelnej" róznicy.

 

Większość dyskutantów nie paple ozorem trzy po trzy, kiedy nie ma pojęcia o temacie. Niestety dwóch cytowanych powyżej ma widocznie pamięć zjechaną od dopalaczy bo bredzą jak połamani. Palikot ze swoim ruchem chciał zarówno ustawy legalizującej posiadanie marihuany jaki i zezwolenia uprawy do celów leczniczych. Było to w 2011r. Na przyszłość zamiast farmazonić proponuję "dostrzec tą subtelną różnicę".

R
Rysio Pysio
W dniu 23.08.2016 o 07:34, Gość napisał:

nie no ta kobieta w regionie to kompletna pomyłka ona nic kompletnie nie działa tylko dobrze wygląda i się uśmiecha nic kompletnie poza tym


Ona jest niczym te śmieszne pokemony.
G
Gość
W dniu 23.08.2016 o 10:24, Słupszczanin napisał:

Sprostowanie. Palipłot walczył o maryśkę dla młodzieży, która jara by na niego i jego lewacką partie głosowała,  PiS ma zamiar ją udostępnić w postaci leku chorym ludziom, którym złagodzi ból.    

Większość dyskutantów w tym wątku ze zlasownymi politykierstwem albo marychą mózgami (na jedno wychodzi czym), nie dostrzega tej "subtelnej" róznicy.

S
Słupszczanin
W dniu 22.08.2016 o 16:13, Gość napisał:

No proszę jacy elastyczni,jak Palikot o to walczył przez lata to była naćpana hołota a teraz ,że PiS się łaskawie zgodził to wszystko cacy.Jaki ten świat podły.Ilu ludzi cierpiało przez ten czas !.

Sprostowanie. Palipłot walczył o maryśkę dla młodzieży, która jara by na niego i jego lewacką partie głosowała,  PiS ma zamiar ją udostępnić w postaci leku chorym ludziom, którym złagodzi ból.    

W
WIDZ

Pani Poseł - nie dla woj. srodkowopomorskiego !!! Po drugie zliwidować podwójne urzedy

w ramach oszczędnego państwa _ Prezydent miasta a Starostwo Powiatowe !!

M-czne koszty utrzymania x 12 mcy x 20 lat = zawyżone koszty administarcji panstwowej !!

W skali kraju to są olbrzymie pieniądze! Oszczędności proszę przekazac na rozwój słuzby zdrowi i wzrost płac słuzb medycznych !!!

G
Gość
W dniu 23.08.2016 o 07:34, Gość napisał:

nie no ta kobieta w regionie to kompletna pomyłka ona nic kompletnie nie działa tylko dobrze wygląda i się uśmiecha nic kompletnie poza tym

taka ladna ze jej zdjecie mozesz postawic przy cukierniczce pisowskie ..................

G
Gość

moim zdaniem to nic nie wart pisowiec ktory nic nie zrobil dla slupskiej spolecznosci dla kosciola tak nawet z kiedzem tanczyla na rynku wz roza w zebach

G
Gość

Bo nic innego nie potrafi!!!!!! :lol:

G
Gość

nie no ta kobieta w regionie to kompletna pomyłka ona nic kompletnie nie działa tylko dobrze wygląda i się uśmiecha nic kompletnie poza tym

m
mag

czy jakies miasto ma takiego posła ktoory nic a nic nie robi tylko pokazuje sie na uroczystosciach panstwowych w swoim miescie albo w tv?to tylko takie pytanie retoryczne

c
czarna pantera
W dniu 22.08.2016 o 22:15, Return of the Kat napisał:

Ale artykuł jest o legalizacji marihuany do celów leczniczych, a to co ..... obchodzi mnie w tym wątku tyle, co zeszłoroczny śnieg. Mam kredyt we frankach, ale tobie wara wypowiadania się za mnie czy chcę pomocy. Ja mam ją w ..., a ty jak chcesz pomocy to wypowiadaj się z imienia i nazwiska. Co do obniżenia wieku emerytalnego to nie będę się nawet starać poniżyć ciebie w jednym zdaniu bo to nie ma sensu.  I nie... nie jestem peowcem, pisowcem czy inną nacją, pod którą zaraz mnie sklasyfikujesz. Sayonara 23.

 

Bardzo pieknie S - C wyczyscil post kata. :rolleyes: 
S - C to jednak Moderator przez wielkie M. :)
Moderator powycinal wulgaryzmy kata, przez co powyzszy post zmniejszyl sie o okolo 50 %. :lol:
Tak czy inaczej S - C jest na tyle dobrym Moderatorem...i zna sie na swojej robocie, ze nie wnika w sens tego co kto pisze, bo kazdy pisze tak...jak potrafi.
Kat jak widac uzywa slow, ktorych zupelnie nie rozumie.
Nacja to jest narod - narodowosc...a nie partia. :D
...ale wybaczmy to katu, niech nadal pisze i wprowadza wesoly nastroj na forum.
Nie wazne ze nie wie on o czym pisze, wazne ze pisze...i jest wesolo ! :D
P.S.
Mam nadzieje, ze kat wkrotce opanuje jezyk japonski jeszcze lepiej ...i nauczy sie jeszcze jednego (drugiego) slowa w jezyku japonskim. :D
Pozdrawiam cie serdecznie kat...napisz cos jeszcze w temacie...np. o tej nacji...bo widze ze to cie tak bardzo wyprowadzilo z rownowagi. ;)

R
Return of the Kat
W dniu 22.08.2016 o 17:10, Gość napisał:

Marihuana mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Pytam się za to Pani Poseł: co z obniżeniem wieku emerytalnego? Kolejne pytanie: kiedy wreszcie wrak Tupolewa zostanie ściągnięty do Polski? Co z pomocą dla frankowiczów Pani Poseł? Coś w tych tematach Pani się nie wypowiada.

 

Ale jełopie artykuł jest o legalizacji marihuany do celów leczniczych, a to co pier.dolisz obchodzi mnie w tym wątku tyle, co zeszłoroczny śnieg. Ch.uj z tupolewem. Mam kredyt we frankach, ale tobie wara wypowiadania się za mnie czy chcę pomocy. Ja mam ją w du..pie, a ty jak chcesz pomocy to wypowiadaj się z imienia i nazwiska. Co do obniżenia wieku emerytalnego to nie będę się nawet starać poniżyć ciebie w jednym zdaniu bo to nie ma sensu. Tłuk tłukiem zostanie. I nie... nie jestem peowcem, pisowcem czy inną nacją, pod którą zaraz mnie sklasyfikujesz. Sayonara 23.

c
czarna pantera

Dziekuje Serce - Czytelnik za prawidlowe moderowanie 
 Pozdrawiam ! :D

G
Gość

A szpital powoli sprzedają a pani poseł PiS milczy

G
Gość
W dniu 22.08.2016 o 19:22, Gość napisał:

Uwazam ze do zdania "Nikt nie powinien cierpiec" trzeba jeszcze dodac "Wszyscy powinni byc szczesliwi"

 

I najlepiej uchwalić ustawę o publicznym szczęściu, która eliminowała by smutek i cierpienie :D

Dodaj ogłoszenie