Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów przyjęcia do gdańskich przedszkoli. Jest pozytywna odpowiedź władz miasta na interpelację radnych

Ewelina Oleksy
123rf
Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów rekrutacji do przedszkoli publicznych w Gdańsku prawdopodobnie od roku szkolnego 2020/2021. Władze Gdańska przychylnie rozpatrzyły interpelację radnych Koalicji Obywatelskiej w tej sprawie.

Pod koniec marca Klub radnych Koalicji Obywatelskiej ogłosił nową inicjatywę, która stanowiła odpowiedź na rosnącą popularność ruchów antyszczepionkowych.

- Chcielibyśmy wspólnie przygotować uchwałę, która wprowadzi dodatkowe kryterium szczepień do procesu rekrutacji do przedszkoli. Taka uchwała mogłaby powstać wspólnie z komisją i Panią Prezydent po wcześniejszych konsultacjach. Bardzo zależy nam, żeby podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci, które uczęszczają do gdańskich przedszkoli - powiedziała Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska i podkreśliła, że zostały przeprowadzone już wstępne rozmowy w tej sprawie z władzami miasta. Klub wystosował też oficjalną interpelację.

Czytaj więcej: Radni Koalicji Obywatelskiej z Gdańska wnioskują o premiowanie szczepionych dzieci w procesie rekrutacji do przedszkoli

Dziś przewodnicząca Owczarczak informuje, że jest pozytywna odpowiedź władz miasta na ten pomysł.

-Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów rekrutacji do przedszkoli publicznych prawdopodobnie od roku szkolnego 2020/2021. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz pracuje nad uchwałą, w której uwzględnione zostaną dodatkowe punkty dla dzieci szczepionych zgodnie z kalendarzem szczepień obowiązkowych, co jest pozytywną odpowiedzią na interpelację klubu radnych Koalicji Obywatelskiej - podaje Owczarczak.

Szczepienia dzieci będą jednym z kryteriów rekrutacji do przedszkoli publicznych prawdopodobnie od roku szkolnego 2020/2021. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz pracuje nad uchwałą, w której uwzględnione zostaną dodatkowe punkty dla dzieci szczepionych zgodnie z kalendarzem szczepień obowiązkowych.

W odpowiedzi na interpelację radnych, czytamy, że gmina podjęła już wstępne działania, mające na celu uwzględnienie w kryteriach i punktacji w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w miejskich podstawówkach, faktu objęcia dziecka pełnym programem szczepień.

- We współpracy z Ośrodkiem Promocji Zdrowia, Wydz. Rozwoju Społecznego przygotowuje projekt uchwały w tej sprawie na kolejną rekrutację, tj. na rok szkolny 2020/2021, dodając punkty kandydatowi, który spełnia powyższy obowiązek- informuje wiceprezydent Piotr Kowalczuk.

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

...Szukam kochanka na seks spotkania. Mam 20lat i seksowne ciało, Moje nagie fotki i kontakt do mnie tu: http://sexmalwina.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina88 napisz do mnie, każdemu odpisuje lub zadzwoń.

Dodaj ogłoszenie