Szalony mecz Chojniczanki Chojnice z Ruchem Chorzów! Siedem bramek!

KM
Lucyna Nenow / Polska Press
Niebywałe rzeczy działy się dziś na stadionie w Chojnicach. Chojniczanka przegrywała 0:1, ale zdobyła trzy bramki i prowadziła 3:1. Pozwoliła jednak Ruchowi wyrównać, w ostatniej akcji trafiła jednak znowu i wygrała 4:3! Dodajmy, że chojniczanie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych!

Chojniczanka prowadzenie w tym spotkaniu powinna objąć już w 3. minucie. W polu karnym Ruchu za koszulkę pociągany był Jakub Bąk. Sędzia Piotr Idzik nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Paweł Zawistowski, ale jego intencje idealnie wyczuł Libor Hrdlicka.

Mało tego, w drugiej połowie, w identycznej sytuacji chybił też Rafał Grzelak. Mimo to, chojniczanie strzelili rywalowi... cztery bramki. O tym, jak kosmiczne było to spotkanie, może świadczyć fakt, że w doliczonym czasie gry, w drugiej połowie, padły aż trzy gole! Szalę zwycięstwa przechylił Jakub Bąk.

Chojniczanka Chojnice 4-3 Ruch Chorzów
Bramki: Adam Ryczkowski 67, Rafał Grzelak 76, Jakub Bąk 83, 90 - Kacper Czajkowski 53, Artur Balicki 90, Mateusz Zawal 90

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Wojciech Lisowski, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka - 13. Krzysztof Drzazga (60, 45. Adam Ryczkowski), 5. Paweł Zawistowski (69, 14. Krzysztof Danielewicz), 20. Oskar Paprzycki, 8. Jakub Bąk, 9. Jakub Biskup (18, 7. Rafał Grzelak) - 21. Emil Drozdowicz.

Ruch: 33. Libor Hrdlička - 24. Santiago Villafañe (46, 2. Gracjan Komarnicki), 14. Kacper Czajkowski, 4. Mateusz Zawal, 3. Mateusz Hołownia - 16. Miłosz Przybecki, 8. Michał Walski (83, 28. Mello), 17. Maciej Urbańczyk, 10. Bartosz Nowak (46, 34. Artur Balicki), 11. Kamil Słoma - 77. Vilim Posinković.